Ako som sa zbavil slimákov v záhrade úplne jednoducho a bez chemikálií: Tomuto nedokážu odolať!

Mnoho záhradkárov každoročne rieši problém s premnoženými slimákmi, ktoré si tak rady pochutnajú na našej pracne vypestovanej úrode.

Pestovatelia so slimákmi bojujú od nepamäti, pričom každý si hľadá vlastné spôsoby, ako si s nimi poradiť. Jeden radí to a iní zasa niečo iné. No existuje vôbec nejaký recept, ktorý funguje univerzálne?

To je nápad! zisťoval, ako sa so slimákmi popasovať. Oslovili sme skúseného záhradkára Erika Sedláka, ktorý sa s nami už viackrát podelil o skvelé tipy do záhrady. Erik tvrdí, že nasledovný recept využíval už jeho otec a doteraz spoľahlivo funguje.

Dajte im, čo milujú

Aby ste sa zbavili slimákov, paradoxne im je potrebné dať to, čo milujú najviac – kukuričnú múku.

Táto chuť slimáky priťahuje ako magnet. Problém je tu len jeden – súčasne na ne kukuričná múka funguje ako jed.

Kukuričnú múku je potrebné dať do nádoby v blízkosti vašej úrody. Keď si slimáky budú môcť vybrať, vyberú si radšej kukuričnú múku. Už krátko po tom, čo sa ich najedia, im však spôsobí obrovské črevné problémy. Kukuričná múka bude v slimákoch bujnieť a zároveň im zlepí črevá. Vo výsledku kukuričná múka slimáky doslova roztrhne a to už po niekoľkých minútach.

Rana istoty

V niektorých prípadoch je možné, že silnejšie jedince túto pascu prežijú. Ak chcete mať istotu, zmiešajte kukuričnú múku s jedlou sódou, ktorá pôsobí ako katalyzátor a účinky kukuričnej múky ešte zvýrazní.

Dnes najobľúbenejšie