plny-hrniec_transparent_negativ.png

Rýchly marhuľovo-pudingový koláč

Máte chuť na skvelú dobrotu s rýchlou a jednoduchou prípravou? Vyskúšajte tento lahodný marhuľový koláčik. Je nielen jednoduchý na prípravu, ale chutí tak skvele, že u nás doma sa po ňom vždy len tak zapráši! :-)

Vynikajúci koláčik s jednoduchou prípravou a lahodnou chuťou sladkého ovocia. Jeho prípravu hravo zvládnete za niekoľko minút.

Potrebujeme:

1 lístkové cesto

1 bal. okrúhlych piškót

Zavárane marhule

2 bal. vanilkového pudingu

1 liter mlieka

4 lyžice kryštálového cukru

Na posypanie:

Práškový cukor

Postup:

Rozmrazené lístkové cesto rozdelíme na dve polovice a obe rozvaľkáme na tenko – veľkosť cesta by mala byť taká, aby sedela do pripraveného plechu na ktorom budeme koláč pripravovať.

Z pudongových práškov, mlieka a cukru uvaríme puding. Marhule scedíme z nálevu a necháme chvíľku odkvapkať. Plech na pečenie vystelieme papierom na pečenie a uložíme naň jednu rozvaľkanú polovicu lístkového cesta.

Na cesto uložíme piškóty a na piškóty zavárané marhule a zalejeme ešte teplým pudingom. Nakoniec na vrch uložíme druhý plát lístkového cesta.

Takto pripravený koláč vložíme do vyhriatej rúry a pečieme pri teplote 180 stupňov približne 15 minút, alebo kým cesto nezačne naberať zlatistý nádych. Dávame však pozor, aby vrchný plát cesta ostal svetlý.

Hotový koláč necháme vychladnúť a pred podávaním poprášime cukrom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: peterkonyhaja

Najlepšie recepty na dnes