Hneď ako sa ochladilo, začali mi do domu liezť myši: Toto mi poradil švagor a myši sa pratali ako namydlený blesk! 

V pivnici skaldujeme úrodu – zemiaky a ďalšiu zeleninu, takže počítame s tým, že sa môžu na jeseň o ňu začať zaujímať myši. Tento rok to však bolo horšie, hlavne preto, že myši sme mali aj vo vnútri – na poschodí. Nejakým spôsobom sa dostali aj do potravinovej komory a určite si viete predstaviť, akú šarapatu nám začali robiť. Poradím, ako sa mi podarilo zbaviť sa ich, nápad mám od švagra a zatiaľ sa myši nevrátili!

Najskôr som začal v pivnici. Nastražil som pasce tak, ako mi poradil švagor. Do hlbšieho vedra som nalial vodu tak, aby bola dostatočne hlboká pre myši. Na vodu som nasypal piliny – tie myši veľmi obľubujú a spoľahlivo vám zakryjú hladinu vody. Treba zabezpečiť, aby sa myši mohli dostať do vedra, von sa už určite nedostanú. Na druhý deň som vo vedre našiel 5 myší!

Vedrá som nechal v pivnici a chytal takto myši aj naďalej, situácia sa veľmi zlepšila, tak som sa začal sústrediť aj na priestory v byte, kde sa taktiež dostali. Pomohol mi tento pikantný sprej (dajte si pri jeho príprave ochranné rukavice). Použil som asi 5-6 veľmi pálivých maďarských chilli papričiek, nasekal som ich nadrobno a namočil do asi 500 ml vody lúhovať. Po 24 hodinách som nastriekal tam, kde boli stopy po hlodavcoch, hlavne v špajzi a za sporákom. Po dvoch dňoch som všetky natrieskané miesta umyl a opäť nastriekal. Myši sa počas týchto dní neobjavili, tak som spravil posledné opatrenie – všetky otvory v stenách, za sporákom a v špajzi som vystlal alobalom – ten myši nenávidia, nevedia doň hrýzť. Na alobal som ešte nastriekal sprej a s myšami mám odvtedy pokoj. Sprej striekam aj na prah dvier do pivnice, odkiaľ sa môžu dostať do bytu. Striekam aj do pivnice okolo boxov, v ktorých skladujeme zeleninu.

Odporúčam alobalom obaliť aj nádoby s potravinami – myši alobal nikdy neprekonajú a je pre ne obzvlášť nepríjemný.

Za radu ďakujeme Peťovi V.

Poznámka: Výborným odpudzovačom myší sú aj esenciálne oleje, najmä klinčekový a tiež mätový. Stačí naliať pár kvapiek na vatu a rozložiť na miesta, kde sa myši zvykli objaviť. Rovnako si môžete vytvoriť domáci rozprašovač z vody a olejčekov, ktorý použijete rovnakým spôsobom, ako pikantný sprej. Navyše, váš byt bude krásne voňať.

Dnes najobľúbenejšie