plny-hrniec_transparent_negativ.png

Posilňujúce víno: Posilní telo a povzdzudí myseľ

Už oddávna sa vínu pripisovali zázračné vlastnosti a niektoré jeho odrody boli dokonca považované za liek, ktorý dokáže človeku prinavrátiť zdravie a životnú silu. V Egypte bolo víno považované za dar od boha Ozirisa. V antickom grécku bolo víno nápojom básnikov a umelcou, bezodnou múzou ako aj posvätným a liečivým nápojom. Pitie vína a pestovanie viniča bolo koniec koncov tak významné, že sa stalo jedným zo symbolom antickej kultúry.

V naše dobe je víno taktiež považované za jeden z najobľúbenejších alkoholických nápojov, bez ktorého sa nezaobíde takmer žiadna oslava či posedenie s priateľmi. V zimnom období obľubujeme najmä varené víno, ktoré nás v chladnom počasí dokáže príjemne zahriať. Dnes vám prinášame špeciálny recept na Posilňujúce víno, o ktorom sa už pred mnohými rokmi tradovalo, že má na ľudské telo zázračné účinky a dokonca, že dokáže povzbudiť aj našu myseľ. Dôležité je však samozrejme piť ho vždy s mierou, odporúčaná dávka tohot elixíru je 1 pohárik denne.

Potrebujeme:

1 l červeného vína

1 vetvičku tymianu

8 veľkých hrozienok

½ lýžicky muškátového orieška

¼ lyžičky čerstvého zázvoru

1 zvitok škorice

Postup:

Vínovú fľašu otvoríme a do vnútra vložíme zvitok škorice, strúhaný zázvor, tymian, strúhaný muškátový orech a hrozienka. Potom fľašu opäť dôkladne zatvoríme korkovou zátkou a necháme odstáť 2 týždne na chladnom mieste.

Pijeme 1 pohárik denne.

Prajeme vám veľa zdravia! :-)

Najlepšie recepty na dnes