Perfektný trik s detskou plienkou: Vedeli ste, že dá využiť takto?

Geniálne tipy, ako využiť obyčajnú detskú plienku. Tušili ste o nich?

Detská plienka je neodmysliteľnou výbavou pri starostlivosti o malé deti. My vám však ukážeme, ako skvele sa vám môže hodiť aj pri celkom inej záležitosti, ktoru je pestovanie rastlín. Áno, čítate správne, z jednorázovej plienky si totiž môžete vyrobiť účinný hydrogél, ktorý v sebe udržiava tekutinu a keď ho pridáte k zemine, vytvoríte tak perfektné prostredie, v ktorom sa vaším rastlinkám bude dariť jedna radosť.

Gél z plienok neškodí životnému prostrediu ani rastlinkám a je netoxický. Navyše, šetrí spotrebu vody, vďaka čomu rastlinky vydržia po jednom zaliatí 2 x dlhšie. Keďže voda z pôdy nevytečie, gél ju bude držať tam, kde je potrebná. Môžete k nemu pridať napríklad potravinárske farbivo, vďaka ktorému vaše rastlinky získajú zaujímavé sfarbenie.

Na vytvorenie hydrogélu budete potrebovať:

Jednorázovú detskú plienku

Vodu

Jednorazovú plienku zalejte vodou (cca 4 šálky vody). Keď plienka nasiakne, roztrhnite ju a vyberte vnútro do misky a opäť prilejte trochu vody. Potom túto hmotu zmiešajte s pôdou v pomere 1:1. Gél z plienky absorbuje a udrží vodu a rastlinka bude mať stále dostatok vlahy.

Do pôdy, v ktorej pestujete izbové rastliny môžete urobiť niekoľko otvorov a dať do nich trochu gélu a nemusíte sa obávať, že rastlina vyschne, keď sa niekoľko dní zdržíte mimo domu.

1

2 (2)

3 (1)

Perfektná pomôcka pri pestovaní semienok

Tento experiment je tiež perfektný pri starostlivosti o semianka. Jednoducho ich vmiešajte do pôdy s obsahom hydrogélu z plienky, alebo nasypte na povrch, pridajte trochu vody a nechajte rásť. O krátky čas uvidíte perfektné výsledky.

5 (1)

Rezané kvety vydržia krásne 2x dlhšie

6 (1)

Pridajte do vody v ktorej budú rezané kvety 2 lyžice cukru, 2 lyžice bieleho octu2 lyžice bielidla s obsahom chlóru. Potom pridajte sypkú hmotu z plienky (video vám ukáže, ako ju ľahko získať) a nechajte pôsobiť. Okrem toho, že kvety vydržia dlhšie krásne, získate aj veľmi zaujímavý vizuálny efekt.

Video vám názorne ukáže všetky uvedené triky:

Dnes najobľúbenejšie