plny-hrniec_transparent_negativ.png

9 kusov za 30 minút! Pripravte si smotanové tortové sušienky na panvici!

Pripravte si vynikajúce smotanové sušienky bez pečenia, z ktorých môžete vykúzliť množstvo chutných dezertov. Alebo si ich dajte len tak - k šálke kávy či mlieka. :-)

Ak si chcete víkend spríjemniť sladkým dezertom a radi by ste vyskúšali niečo nové, máme pre vás tip. Pripravte si tortu s náplňou podľa vlastnej chuti, ktorej základ tvoria lahodné smotanové pláty. A čo je najlepšie, pripravíte ich celkom bez pečenia – na suchej panvici. Potom už stačí len naplniť a skvelý dezert je na svete.

Potrebujeme:

200 g kyslej smotany

1 lyžičku jedlej sódy

150 – 200 g cukru

3 šálky hladkej múky

Postup:

Kyslú smotanu zmiešame s jedlou sódou. Zmes začne reagovať a na povrchu sa objavia bublinky.

Po chvíli pridáme do zmesi cukor a opäť premiešame. Múku pridávame postupne a keďže cesto bude stále hustnúť, vypracujeme ho rukami.

Z cesta vytvoríme 9 menších kúskov – loptičiek. Tie valčekom rozvaľkáme do tvaru kruhu – jednotlivé kúsky by mali byť približne rovnaké, prečnievajúce kúsky cesta odrežeme.

Nakoniec koláčiky opečieme z oboch strán na suchej panvici dozlatista. Môžeme použiť ako základ torty, sladkých dezertov, alebo ako chutné sušienky k šálke kávy či mlieka. Využitie je len na vašej fantázii.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: vk

Najlepšie recepty na dnes