plny-hrniec_transparent_negativ.png

Neznášate čistenie rúry? Stačí urobiť TOTO a bude opäť ako nová!

Geniálny trik, vďaka ktorému bude čistenie rúry hračka. Zvládnete to s úsmevom, bez prostriedkov z obchodu a bez zbytočnej námahy.

Čistenie rúry je veľmi nepopulárna povinnosť, ktorá je však z času na čas nutná. Pripálené zvyšky jedla, a mastný povlak sa však nedajú odstrániť len tak jednoducho. Drhnutie a poriadny arzenál čistiacich prostriedkov je takmer nevyhnutnosťou. Alebo existuje aj iná možnosť?

Trik šikovných gazdiniek: Rýchlo, lacno a bez práce!

Aj veľmi znečistenú rúru môžete vyčistiť jednoducho, bez práce a bez použitia akéhokoľvek chemického čistidla z obchodu. Celá veda spočíva vo využití surovín, ktoré máte práve teraz vo svojej kuchyni.

Potrebujeme:

250 ml bieleho octu

1 liter vody

Pekáč

1 balenie kypriaceho prášku

Postup:

Do pekáča s vyššími okrajmi nalejeme vodu a ocot. Vložíme do rúry a nastavíme ju na 150 stupňov. Keď sa voda s ocotom rozvarí, necháme tekutinu v rúre pôsobiť ešte 30 minút a potom rúru vypneme.

Pekáč z rúry vyberieme a pridáme balík kypriaceho prášku. Keď rúra vychladne, zmesou octu, vody a prášku jednoducho vytrieme vnútro rúry – keďže nečistoty a mastnota vplyvom tepla a octovej zmesi povolia, pôjde to skutočne jednoducho. Potom postačí vnútro vytrieť handričkou namočenou v čistej vode a máme hotovo.

Najlepšie recepty na dnes