31 top účesov pre ženy po štyridsiatke, ktoré vám uberú roky!

Tieto účesy vám uberú pokojne aj 10 rokov z vášho veku. Vyzerajte úžasne aj po 40-tke.

Hovorí sa, že štyridsiatka je najlepším obdobím v živote. Mnohé ženy si však mylne myslia, že po štyridsiatke sú už príliš staré a preto rezignujú na skúšanie nových a sviežich vecí. Veri by ste, že obyčajný účes vám môže ubrať pokojne aj 10 rokov veku? Prinášame vám 21 tipov na trendy účesy pre ženy po štyridsiatke, vďaka ktorým budete vyzerať úžasne.

Postupný zostrih

Štýlové zrelé ženy majú radi kaskádovité zostrihy vlasov. Postupné strihanie s ofinou zakryje drobné nedostatky, pôsobí sviežo a jemný melír dodá mladistvý vzhľad. Nebojte ani výrazných farieb.

Pixie účesy

Hádam neexistuje žena, ktorej by tento účes nepristal. Ľahko asymetrické, učesané aj rozstrapatené – tieto takmer chlapčenské účesy paradoxne zvýrazňujú ženskosť. Vynikajúce sú najmä pre ženy s veľmi jemnými vlasmi, náročnými na úpravu.

10 rokov mínus

Kučeravé, rovné aj nepoddajné – dĺžka vlasov po bradu, ľahko lemujúca tvár a zakrývajúca nedostatky. Účes môžete variovať od krátkych až po polodlhé dĺžky vlasov. Stačí, aby ste si vlasy trochu natočili a máte šik krátky zostrih, ktorý vyzerá doslova omračujúco.

Ultra krátke zostrihy

Vynikajúce pre ženy s pekným dlhým krkom a výraznou ostrejšou bradou.

Ďalšie inšpirácie

zdroj: pinterest

Dnes najobľúbenejšie