plny-hrniec_transparent_negativ.png

Zdravé nanuky plné vitamínov

V horúcich dňoch sú mrazené pochúťky jednými z najviac konzumovaných potravín. Vedeli ste, že dokonca aj tieto sladké dobroty si môžete vychutnávať bez výčitiek svedomia? A čo je najlepšie, obsahujú množstvo vitamínov a živín, ktoré prospievajú predovšetkým našim ratolestiam. Poďte si spolu s nami pripraviť lahodné a zdravé nanuky, ktoré si určite zamilujú nie len vaše deti!

Potrebujeme:

3 kivi

1 grécky jogurt

1 lyžica medu

½ lyžičky vanilkového extraktu

Na polevu

½ šálky kvalitnej čokolády

1 lyžička kokosového oleja (príp. masla)

Ďalej budeme potrebovať

Malé  kelímky od jogurtov

Nanukové paličky

Postup:

Frozen Yogurt Kiwi Pops. A delicious and healthy treat for kids this summer | Super Healthy Kids

Kivi olúpeme, nakrájame na menšie kúsky a v mixéry rozmixujeme na hladké pyré. Približne polovicu pyré rozdelíme do 6 jogurtových kelímkov (cca ½ lyžice na dno každej misky). Vložíme do mrazničky a necháme cca hodinu zmraziť.

Medzitým zmiešame jogurt s medom a vanilkovým extraktom. Po hodine misky z mrazničky vyberieme a na ovocné pyré navrstvíme cca 2 lyžice jogurtovej zmesi tak, aby na vrchu ostalo miesto pre zvyšné pyré. Do misiek zapichneme nanukové paličky (spodná vrstva kivi by mala byť už dostatočné pevná na to, aby paličky udržala). Vložíme do mrazničky na ďalšiu hodinu.

Potom misky vyberieme a pridáme poslednú vrstvu zvyšného pyré. Vložíme na niekoľko hodín do mrazničky (ideálne na celú noc).

Pred podávaním roztopíme vo vodnom kúpeli čokoládu s kokosovým olejom a povrch nanukov pofŕkame čokoládou. Na nanukoch čokoláda okamžite stvrdne.

Nanuky môžeme skladovať v mrazničke vo vzduchotesnej nádobe po dobu 6 týždňov.

Frozen Yogurt Kiwi Pops. A delicious and healthy treat for kids this summer | Super Healthy Kids

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: superhelthykids

Najlepšie recepty na dnes