Vyzerá ako obyčajná socha. Pozrite, čo sa stane, keď sa dotknete hlavy!

Keď vstúpite do galérie, kde sú tieto sochy vystavené, najskôr si vôbec neuvedomíte, že sú niečím zvláštne. Keď sa ich však dotknete, pochopíte, prečo sú také výnimočné!

Umenie nepozná hranice rovnako, ako ľudská kreativita. Jej predmetom sa môže stať čokoľvek od netradičných materiálov až po neuveriteľné variácie prevedenia, ktoré niekedy popierajú aj základné zákony fyziky.

Po rokoch vytrvalej práce priviedol čínsky umelec Li Honbgo svoju tvorbu k dokonalosti a konečne sa mu podarilo vytvoriť dokonalé repliky najznámejších antických sôch. Namiesto kameňa a mramoru však použil celkom iný materiál. Sochy sú vytvorené z tisícok tenkých lístkov papiera zlepených dohromady. Honbgo vytvára okrem sôch aj úžasné repliky prírody a ornamenty, ktoré svojou krásou a krehkosťou doslova vyrážajú dych. Na výstave svojich diel v galérii Sun Klein, ohúril tento umelec nielen nadšené publikum, ale aj popredných kunsthistorikov a predstaviteľov umenia v New Yorku. A niet sa čomu diviť, jeho práce sú skutočne neuveriteľné!

Picture of Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie