Vyrobte si úžasne voňavé bylinkové mydlo

Vyzerá krásne a vonia ešte krajšie. Domáce bylinkové mydlo môžete použiť ako krásny vlastnoručne zhotovený darček pre vašich drahých. Jeho výroba je jednoduchá a zvládne to skutočne každý.

Vyzerá krásne a vonia ešte krajšie. Domáce bylinkové mydlo môžete použiť ako krásny vlastnoručne zhotovený darček pre vašich drahých. Jeho výroba je jednoduchá a zvládne to skutočne každý. Farbu mydla môžete meniť podľa pridaných surovín.

Potrebujeme:

100 g nastrúhaného detského  mydla

250 g bylinného odvaru z ľubovoľných byliniek (žihlava,petržlen,šalvia,vevandula)

1 lyžičku olivového oleja

1 lyžičku ricínového oleja

1 lyžičku medu

½ lyžičky vitamínu E

½ lyžičky vitamínu A

5 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja

Oba vitamíny kúpite v lekárni

Postup:

Mydlo zmiešame s oboma druhmi oleja a bylinným odvarom. Preložíme do vodného kúpeľa necháme na meirnom ohni, kým sa všetky prísady nerozvaria. Potom pridáme med, esenciálny olej a hmotu nalejeme do foriem (do foriem môžete uložiť kúsky byliniek, alebo lupienky kvetov.

Necháme stuhnúť a môžeme používať.

Farbu mydla múžeme obmieňať pomocou pridania rôznych ingredincií napríklad kakaa pre hnedú farbu, mlieka pre béžovú farbu alebo kari korenia rpe krásne žlté odtiene. Ak chcete mydlom výraznej ružovej až červenej farby, pridajte šťavu z červenej repy. Naopak pridaním šťavy z petržlenovej vňate získate zelený odtieň. Neváhajte experimentovať a vyrobte si celú paletu bylinných mydliel rôznych vôní a farieb.

zdroj: vk

Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie