plny-hrniec_transparent_negativ.png

Uhorková limonáda očistí telo a priniesie krásu z prírody

Šťavnatá zelenina pochádza z úrodných oblastí Indie a Číny, kde ju obyvatelia pestovali už pred viac ako tromi tisíckami rokov. Bohatá úroda uhoriek bola považovaná za dar z nebies a bola symbolom priazne vyšších ochranných mocností. Ľudia verili, že v uhorke, ktorá vzišla z úrodných zelených polí  sa ukrýva tajomstvo krásy a zdravia. Dnes vieme, že naši predkovia sa skutočne nemýlili, pretože uhorka je dodnes vyzdvihovaná vďaka svojím blahodárnym účinkom na krásu a zdravie.

Uhorka patrí k najzdravšej zelenine vôbec a rozhodne nemá svoje miesto len na obložených chlebíčkoch či šalátoch. Kto už niekedy vyskúšal uhorkovú limonádu, ten dobre vie, že v lete patrí k tým najosviežujúcejším. Uhorka obsahuje až 96% vody a minimum kalórií a preto je ideálnou voľbou pre každého, kto chce schudnúť. Okrem toho ukrýva množstvo dôležitých vitamínov a antioxidantov, ktoré pomáhajú odvádzať z tela nebezpečné toxíny.

Zelená zelenina je tiež účinným bojovníkom proti ochoreniam štítnej žľazy a pomáha tiež stabilizovať krvný tlak. Každú ženu určite poteší, že konzumácia uhoriek prispieva ku zdravému rastu vlasov ako aj k pružnosti a hydratácii pokožky. Výťažky z uhoriek sa vo veľkej miere využívajú aj v kozmetickom priemysle na výrobu najrôznejších kozmetických prípravkov.

V teplých dňoch je tým najlepším spôsobom, ako si dopriať blahodárne účinky uhorky jednoznačne uhorková limonáda. Prinášame vám jednoduchý, avšak veľmi chutnú recept, ktorý vám prinesie to pravé zdravé osvieženie.

 

Rýchla uhorková limonáda

Potrebujeme:

1 uhorku

2 litre vody

Med (príp. hnedý cukor)

1 limetku

Čerstvú mätu

Postup:

Uhorku nakrájame na tenké plátky a vložíme do pripraveného džbánu. Pridáme med a šťavu z limetky. Zalejeme studenou vodou (príp. vychladenou minerálkou). Podávame z mätou, limetkou nakrájanou na mesiačiky a kockami ľadu.

Prajeme vám príjemné osvieženie! :-)

foto: reprofoto eatingrichly

Najlepšie recepty na dnes