Tlačia vás nové topánky? Vďaka tomuto triku vám sadnú ako uliate!

Kúpili ste si krásne nové topánky, avšak chôdza v nich je viac utrpením, ako radosťou? Poradíme vám, ako roztiahnuť topánky tak, aby vám sadli ako uliate.

Kúpili ste si krásne nové topánky, avšak chôdza v nich je viac utrpením, ako radosťou? Poradíme vám, ako roztiahnuť topánky tak, aby vám sadli ako uliate.

Vrecká s vodou a mráz

Zaručeným spôsobom, ako roztiahnuť lodičky je vziať dve uzatvárateľné plastové vrecká, naplniť ich do ¼ vodou a vložiť do vnútra topánok. Topánky potom vložíme do mrazničky a počkáme, kým voda zamrzne. Potom vyberieme, necháme 20 minút v teple, vrecká opatrne odstránime a topánky utrieme dosucha. Táto metóda dokáže topánky roztiahnuť na miestach, na ktorých nás počas chôdze najviac tlačia a omíňajú.

Tipy starých mám

Ďalším skvelým tipom, ktorý koniec koncov poznali už naše staré mamy, je poprechádzať sa v topánkach v mokrých ponožkách, alebo potrieť miesta, ktoré nás tlačia alkoholom. Pomôžu tiež mokré utierky, ktoré vložíme do vnútra topánok.

Najrýchlejšia metóda

Navlečte si na nohy hrubšie ponožky a obujte si topánky, ktoré vás tlačia. Vezmite fén a niekoľko minút nechajte prúdiť na problematické časti teplý vzduch (počas tohto času hýbte vo vnútri topánok prstami – pomôže to topánky lepšie roztiahnuť do požadovanej veľkosti). Potom si ponožky vyzujte a vyskúšajte si topánky, mali by sedieť ako uliate. V prípade potreby postup opakujte.

Zdroj: diycozyhome

Foto: reprofoto foreveramber

Dnes najobľúbenejšie