plny-hrniec_transparent_negativ.png

Púpavový sirup proti kašľu

Tento domáci liek pripravovala moja babička a rovnako aj mama. Recept som zdelila aj ja a dnes ho pripravujem aj svojím deťom. Jeho základom je púpava, na ktorej liečebné vlastnosti nedám dopustiť. Ak aj vy preferujte domáce - generáciami overené liečivé recepty, vyskúšajte ho aj vy! :-)

Tento domáci liek pripravovala moja babička a rovnako aj mama. Recept som zdelila aj ja a dnes ho pripravujem aj svojím deťom. Jeho základom je púpava, na ktorej liečebné vlastnosti nedám dopustiť. Ak aj vy preferujte domáce – generáciami overené liečivé recepty, vyskúšajte ho aj vy! :-)

Potrebujeme:

40-50 kvetov púpavy

3/4 kg cukru

1 l vody

Šťavu z 1 citróna

Postup:

Z púpavy budeme potrebovať len kvety. Tie dobre umyjeme vo vode a potom preložíme do hrnca. Pridáme vodu, cukor a preložíme na mierny plameň. Varíme približne 35-40 minút, alebo kým sa neodparí približne ½ vody – zmes by mala dostatočne zhustnúť. Potom vypneme plameň a necháme vychladnúť po dobu približne 20 minút.

2076b39386bd9df0374c1ec0c0914a6b_view_l

c001e9c709aba4ba0c9419b713ccb172_view_l

Potom pridáme citrónovú šťavu premiešame a následne precedíme cez gázu. Sirup prelejeme do tmavej sklenenej nádoby a skladujeme na chladnom mieste.

Dávkovanie:

Deti – 2 x denne ideálne ráno a večer 1 lyžičku sirupu

Dospelí – 2 x denne ideálne ráno a večer 1 lyžicu sirupu

Sirup vydrží v chladničke približne mesiac.

zdroj: coolinarika

Najlepšie recepty na dnes