plny-hrniec_transparent_negativ.png

Najlepší bielkový krém

Vyskúšala som už viacero receptov na bielkový krém. Tento je však zo všetkých bezkonkurenčne najlepší. Vynikajúco sa hodí na plnenie trubičiek, zákuskov ale aj ako sladká ozdoba tort. Vyskúšajte ho a nebudete ľutovať.

Potrebujeme:

250 g kryštálového cukru

80 ml vody

3 bielky

Štipku kyseliny citrónovej

Postup:

Opatrne oddelíme bielky od žĺtkov – pri príprave bielkového krému je vždy dôležité, aby sa do bielkov nedostala ani malá časť žĺtka.

Крем белковый заварной фото

Do hrnca nasypeme cukor, prilejeme vodu a preložíme na silnejší plameň. Za stáleho miešania privedieme k varu, keď sa zmes začne variť, znížime teplotu na minimum.

Крем белковый заварной фото

Z hmoty potrebujeme uvariť sirup. Či je sirup dostatočne pripravený zistíme tak, že ho kvapneme do studenej vody. Sirup by mal pri kontakte s vodou držať tvar a mali by sa z neho dať formovať takého guľôčky.

Крем белковый заварной фото

Túto konzistenciu získame približne po 15 minútach varenia. Následne do sirupu pridáme kyselinu citrónovú a poriadne premiešame.

Teraz vyšľaháme bielky na tuhý sneh. Sirup ešte horúci pomaly vmiešame do snehu – ja som ho vliala hneď, ako som ho odstavila z plameňa.

Крем белковый заварной фото

Keďže sirup bielkovú hmotu zohreje, je nutné aby sme ju opäť nechali dostatočne vychladnúť – ja som mala misku s krémom položenú blízko okna a v lete som používala malý ventilátor. Je však dôležité, aby sme krém pri nízkych otáčkach šľahali aj počas chladnutia – trvá to asi 15 – 20 minút.

Крем белковый заварной фото

Bielkový krém je dokonale pripravený!

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

 

Najlepšie recepty na dnes