Máte pomalú WiFi? Trik, ako ju môžete u vás doma zrýchliť až trojnásobne!

Pomalá wifi nám dokáže poriadne znepríjemniť náladu. Tento problém vyriešite skutočne jednoducho - vyskúšajte geniálny trik s plechovkou.

Rýchlosť wifi závisí od kvality signálu vysielaného routerom. Signál využíva rádiové vlny, ktoré fungujú rovnako ako televízia či mobilné telefóny. Signál je najsilnejší v bezprostrednej blízkosti zariadenia a čím ďalej sa od neho nachádzame, tým je signál slabší. Prekážkami signálu však nie je len samotná vzdialenosť ale aj steny či nábytok, ktorý v byte máme. Niekedy dokonca 1 router nedokáže pokryť signálom celý priestor domu a my sme tak odkázaní na dodržiavanie určitých vzdialeností, pokiaľ chceme mať rýchly internet.

Lepší signál pomocou obyčajnej plechovky alebo alobalu!

Ak máte aj vy problém so slabým signálom a hľadáte spôsob, ako ho zosilniť a teda aj zrýchliť wifi bez toho, aby ste museli kupovať ďalšie drahé zariadenia, máme pre vás jednoduché riešenie. Jediné, čo potrebujete je obyčajná plechovka od piva.

Z plechovky odstrihneme dno a potom rovnako aj vrchnú časť, kde však neprerežeme plechovku po celom obvode – ale necháme si približne 3 cm.

Potom prerežeme stred plechovky a rozvinieme ju do tvaru písmena U.

Takto upravenú plechovku navlečieme cez otvor na vrchnej časti na anténu routera tak, aby širšia časť písmena U smerovala do priestoru bytu. Ak máte viac ako jednu anténu, rovnaký postup zopakujte aj v prípade druhej antény.

Táto upráva podľa stránky Interesting Engineering dokáže intenzitu signálu strojnásobiť, pretože zabezpečí jej smerovanie tam, kde je signál najpotrebnejší – vo vnútri bytu a eliminuje unikanie signálu do priestoru, v ktorom nie je potrebný!

Perfektne vám poslúži aj alobal – zastane podobnú funkciu ako plechovka!

 

Dnes najobľúbenejšie