plny-hrniec_transparent_negativ.png

Mäkké, ľahké a nesmierne chutné koláčiky plnené nutellou: Ku kávičke ako stvorené!

BISCOTTI ABBRACCI di NUTELLA

zdroj: blog.giallozafferano

Chcete prekvapiť priateľov, alebo rodinu nejakou extrémne chutnou, avšak na prípravu nenáročnou maškrtou? Pripravte im tieto vynikajúce, jemné koláčiky plnené nutellou. Nič zložité, klasické sušienkové cesto a ak máte chuť na inú náplň ako nutellovú, môžete si ju pokojne zameniť.

Potrebujeme:

300 g hladkej múky špeciál

120 g masla

100 g práškového cukru

1 ČL prášku do pečiva

1 bal. vanilkového cukru

2 vajcia

Nutella

Postup:

Do misy si vysypeme preosiatu múku spolu s cukrom, práškom do pečiva a vanilkovým cukrom.  Pridáme zmäknuté nakrájané maslo a vypracujeme cesto, ktoré sa nám bude oddeľovať od misy. Vajíčka pridáme ako posledné a vmiešavame ich postupne. Opäť vypracujeme, kým nie je cesto kompaktné. Zabalíme ho do potravinárskej fólie a necháme 30 minút odpočívať v chladničke. Keď je cesto pripravené, rozvaľkáme ho a vykrajujeme kruhy s priemerom 5 – 6 cm pomocou pohára, alebo formičky. Z jednej dávky vám vyjde približne 20-30 kusov, podľa veľkosti kruhu.

biscotti abbracci alla nutella collage

Do stredu kruhu vložte lyžičku nutelly a kruh uzavrite tak, aby sa okraje spojili v strede ako na obrázku. Takto naplnené sušienky poukladajte na podnos pokrytý papierom na pečenie a dajte ich zmraziť. Po zmrazení ich vložte na 5 minút do vyhriatej rúry na 160 stupňov aby nestratili svoj tvar a potom pečte ďalších cca 5 minút pri teplote 180 stupňov. Hotové koláčiky nechajte úplne vychladnúť a vychutnajte si ich lahodnú chuť.

Najlepšie recepty na dnes