Jednoduchý trik, vďaka ktorému nabrúsite strúhadlo a nôž rekordne rýchlo

Strúhadlo v priebehu času môže stratiť svoje pôvodné vlastnosti a prestať strúhať spoľahlivo, ako predtým. Ak si všimnete, že je vaše strúhadlo zatupené, nemusíte ho hneď vyhodiť a kúpiť si nové – jednoducho ho naostrite doma. Je to úplne jednoduché a nepotrebujete na to nič špeciálne.

Foto: youtube

Ak chcete strúhadlo naostriť, musíte vziať obyčajný keramický hrček. Okraj (ráfik) na spodku hrnčeka je vynikajúcim nástrojom na ostrenie, dokonca nielen pre strúhadlo, dokonca aj pre nôž – bol testovaný viackrát!

Foto: youtube

Práca je veľmi jednoduchá: prechádzajte týmto okrajom zľahka po strúhadle (ako keby ste chceli strúhať, ale bez tlačenia, stačí zľahka). Po pár minútach môžete strúhadlo skontrolovať – ​​strúha ako nove. Nezabudnite použiť tento tip aj na tupé nože či nožnice!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Postup č. 2

Ak máte pocit, že vaše strúhadlo už nestrúha tak, ako predtým, nie je nutné ho vymeniť. Aj staré strúhadlo môže znovu strúhať ako nové. Stačí ho len nabrúsiť. Vďaka týmto radám to bude veľmi jednoduché a rýchle riešenie!

Ako na to?

1. Ako prvé vyhnite čepele pomocou noža, alebo pomocou čajovej lyžičky smerom von.

Foto: youtube.com

2. Ďalší spôsob, ako si poradiť s tupými čepeľami, je nabrúsenie pomocou alobalovej guľôčky. Jednoducho si zoberte väčší kus alobalu, urobte z neho guľu a trite ju o čepele akoby ste ju chceli nastrúhať.

Foto: youtube.com

3. Nože naboku strúhadla takisto vyhnite pomocou noža.

Foto: youtube.com

4. Na čepele si môžete zobrať aj polkruhový pilník a jednu po druhej nabrúsiť.

Foto: youtube.com

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

zdroj, titulná foto: youtube

 

Dnes najobľúbenejšie