plny-hrniec_transparent_negativ.png

Maslo už v obchode nekupujem, vďaka rade mojej susedy mám domáce maslo bez roboty, za 15 minút: Škoda, že som to nepoznala skôr!

Tento recept mi poradila moja suseda a dobrá kamarátka Lívia, ona ho vyčítala z časopisu a potom mi ho posunula. Neverila by som, aké chutné a rýchle môže byť domáce maslo - potrebujete len 15 minút času. 
Tento recept mi poradila moja suseda a dobrá kamarátka Lívia, ona ho vyčítala z časopisu a potom mi ho posunula. Neverila by som, aké chutné a rýchle môže byť domáce maslo – potrebujete len šľahač, smotanu na šľahanie a 15 minút času.

Potrebujeme:

400 ml smotana na šľahanie
Voliteľné – štipka soli

Postup:

Dve 30-33% smotany na šľahanie šľaháme. Najskôr ušľaháme tuhú šľahačku. Postupne sa nám začne šľahačka hrudkovatieť – začína sa oddeľovať maslo a cmar. Celý proces trvá cca 10-12 minút.
Pripravíme si hrniec, ktorý vystelieme utierkou a nalejeme do nej zmes (maslo a cmar). Cmar čo najpoctivejšie vytlačíme a maslo vytvarujeme do tvaru bochníčka. Vložíme do chladničky. Nezabudnite využiť aj cmar, je vynikajúci na pitie ale aj do kysnutého cesta. Maslo chutí naozaj výborne, vždy keď je v obchode šľahačka v akcií, robím toto maslo aj pre moju švagrinú, je veľmi chutné a dobre sa rozotiera.
Prajeme vám dobrú chuť! :-)
Michaela T.

Najlepšie recepty na dnes