Dajte si do úst malý kúsok uhorky a môžete rýchlo vyriešiť nepríjemný problém!

Uhorka je obľúbená zelenina, ale viete, čo všetko táto nenápadná plodina v skutočnosti dokáže?

Uhorky sú naoko nenápadná zelenina, ale v našom jedálničku by rozhodne nemala chýbať. Uhorka je plná živín, ktoré dokážu bojovať proti škodlivým látkam v našom tele, prospievajú vlasom, pokožke a sú zdrojom hydratácie. Čo všetko ešte táto zelenina dokáže?

Odstraňuje toxíny a hydratuje telo

Uhorky sú viac ako z 90% tvorené vodou. Preto je táto zelenina ideálna pre hĺbkovú hydratáciu. Okrem vody však uhorka obsahuje aj cenné vitamíny, ktoré prispievajú k správnej funkcií telesných systémov. Ak si uhorku pripravujete ako prílohu k obedu, nezabudnite na šupu – práve v nej sa sústreďuje najviac vitamínu C. Najviac ho samozrejme nájdeme v uhorkách, ktoré nie sú chemicky ošetrené.

Prospieva tráveniu a stimuluje rýchlejšie spaľovaniu tukov

Ak uhorky konzumujete pravidelne môžete zlepšiť svoje trávenie a celkovú činnosť tráviaceho systému. Uhorka bojuje napríklad aj proti nepríjemnému páleniu záhy a tým, že stimuluje metabolizmus, prispieva k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov a zabraňuje ich usadzovaniu v našom tele. Uhorka je teda vynikajúca aj na chudnutie.

Bohatá na vitamín B

Vitamíny skupiny B sú pre naše telo životne dôležité. Uhorka je ich bohatou zásobárňou a preto by sme ju mali konzumovať každý deň.

Pomôže so zápachom z úst

Zápach z úst je veľmi nepríjemnou komplikáciou, ktorá negatívne ovplyvňuje život mnohých ľudí. Uhorky môžete použiť ako prvú pomoc v boji proti zápachu z úst. Vložte si kúsok uhorky do úst a podržte ho v ústach minimálne 30 sekúnd. Vďaka silným antibakteriálnym účinkom uhorka likviduje baktérie, ktoré sú pôvodcami nepríjemného zápachu.

Prevencia proti ochoreniam

Uhorky dodávajú organizmu cenné živiny a vitamíny, ktoré nášmu telu pomáhajú posilňovať obranyschopnosť a účinne bojovať proti proti rôznym ochoreniam. Okrem toho je táto potravina vynikajúca pre pacientov trpiacich cukrovkou a pomáha tiež regulovať krvný tlak ako aj bojovať s vysokým cholesterolom.

Pre krásne vlasy a pokožku

Okrem vynikajúcich účinkov na zdravie má uhorka skvelý vplyv aj na naše telo aj navonok. Hovoríme o pozitívnom vplyve na vlasy a pokožku, ktoré využívajú aj kozmetické spoločnosti. Môže za to najmä hydratačný a antioxidačný účinok tejto zeleniny, ktorá chráni bunky pred starnutím a poškodením. Uhorka je prospešná ako prevencia a liečba pokožky spálenej od slnka. Stačí, ak si niekoľko plátkov uhorky priložíte na postihnuté oblasti. Protizápalové vlastnosti uhorky tiež urýchľujú proces hojenia.

Janka

Janka

Rada pripravujem chutné a zdravé recepty. Najlepšie prísady sú tie,, ktoré si vypestujete vo svojej záhradke.

Dnes najobľúbenejšie