plny-hrniec_transparent_negativ.png

Cesnakovo-syrové mini rolky len-tak k vínečku!

Vynikajúce slané pohostenie k poháru vínečka, alebo na slávnostný stôl. Tieto mini-dobroty sú také výborné, že sa ich nikdy nevieme dojesť, sú prudko návykové.

Vynikajúce slané pohostenie k poháru vínečka, alebo na slávnostný stôl. Tieto mini-dobroty sú také výborné, že sa ich nikdy nevieme dojesť, sú prudko návykové.

Postup:

1 bal. sušeného droždia

2 šálky múky T 650

1 šálku teplej vody

1 lyžičku cukru

1 lyžicu olivového oleja

1 vajce

Ďalej budeme potrebovať:

Strúhaný parmezán alebo iný tip tvrdého syra

2-3 lyžice rozpusteného masla

2-3 strúčiky cesnaku

Petržlenovú vňať

Čierne korenie, kajenské korenie, soľ

Postup:

Pripravíme si kvások. Droždie zmiešame s cukrom, teplotou vodou a ½ šálky múky. Dobre premiešame a necháme 20 minút na teplom mieste odpočívať. Zmes by potom mala vyzerať takto.

Pridáme soľ, olivový olej a vajce. Dôkladne premiešame.

Postupne pridávame múku. Dôležité je múku pridávať postupne, aby ste videli, aká je konzistencia cesta. Podľa potreby múku pridajte alebo uberte. Cesto by malo byť lepivé a pružné.

Cesto prikryjeme utierkou a necháme na teplom mieste odpočívať 1-1,5 hodiny.

Vykysnuté cesto preložíme na dobre pomúčenú pracovnú dosku a jemne roztiahneme pomúčenými rukami. Potom rozvaľkáme valčekom na tenší plát cesta (hrúbka asi 1 cm).

Rozpustené maslo zmiešame s pretlačeným cesnakom a potrieme touto zmesou povrch cesta.

Posypeme strúhaným syrom, soľou, koreninami a petržlenovou vňaťou. Jeden dlhší okraj cesta roztlačíme prstom a potrieme vodou. Opačný koniec potom začneme rolovať smerom k potretému okraju. Potretý okraj bude pôsobiť ako lepidlo.

Ostrým nožom nakrájame roládu na kúsky hrubé 3-4 cm. Preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie, potrieme zvyšným rozpusteným maslom a psoypeme syrom.

Necháme asi 20 minút odpočívať na plechu, potom vložíme do vyhriatej rúry a pečieme pri teplote 200 stupňov asi 20 minút, alebo kým valčeky nie sú zlatisté.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: liveinternet

Najlepšie recepty na dnes