31 vecí, ktoré sa v skutočnosti dajú robiť omnoho jednoduchšie, ako ste zvyknutí!

Každý z nás si určite rád uľahčí život aj bežné práce, ktoré sme zvyknutí vykonávať vždy rovnakým zaužívaným spôsobom. Prinášame vám 19 perfektných zlepšovákov pre každodenný život, ktoré určite oceníte.

Každý z nás si určite rád uľahčí život aj bežné práce, ktoré sme zvyknutí vykonávať vždy rovnakým zaužívaným spôsobom. Prinášame vám 19 perfektných zlepšovákov pre každodenný život, ktoré určite oceníte.

Kuchyňa

Škrabka na zemiaky

Ak chcete získať tenké hoblinky syra, použite škrabku na zemiaky. Získate s ňou najlepší výsledok.

Viac šťavy

Potrebujete z limetky alebo citrónu vytlačiť čo najviac šťavy? Stačí ako ho dlaňou pritlačíte k rovnej ploche a chvíľu šúľate. Ďalšou možnosťou je vložiť rozkrojené citróny na chvíľu do rúry či mikrovlnky.

Čerstvé bylinky uskladnite na neskôr

Ak máte veľa čerstvých byliniek a chcete ich uskladniť na neskôr, vložte ich na niekoľko minút vysušiť do rúry. Skladujte v uzatvárateľnej dóze.

Ako očistiť klas kukurice bez neporiadku?

Skvele vám poslúži bábovková forma s otvorom v strede. Vložte do nej kukuricu a jednoducho očiste klas nožom.

Bábovkovú formu skvele využijete aj pri pečení kurčaťa. Kurča sa upečie krásne dochrumkava zo všetkých strán.

Zvyšky omáčky zmrazte

Zvyšnú omáčku nevyhadzujte, ale navrstvite do formičiek na ľad. Keď budete potrebovať bleskovú večeru, budete za tento nápad vďační. :-)

Ako otvoriť plechovku jednoducho?

Navlečte na viečko gumičku a pôjde to úplne jednoducho.

Perfektná grilovaná ryba

Položte ju na niekoľko plátkov citróna. Ryba bude mať skvelú chuť a plátky citrónov zároveň poslúžia ako podložka, aby mäso neprepadlo cez mriežku.

life-hacks-with-lemons-06

Zdobenie

Krásne vzory vytvoríte pomocou obyčajnej čipkovanej záclony a práškového cukru. Ak chcete vytvárať krásne sladké kvety, skvele vám poslúžia obyčajné marshmallow cukríky – návod, ako na to nájdete TU.

marshmallow-petal-topped-cupcakes-1-large

Pri príprave šalátu

Ak pripravujete šalát dopredu, soľte až tesne pred podávaním. V opačnom prípade pustí zelenina šťavu a vy budete podávať zeleninovú polievku.

Najlepšia omeleta

Pri príprave praženice použite vždy aj trochu kukuričného škrobu, bude nadýchanejšia a vláčnejšia.

Omáčka sa nezrazí

Cream_Sauce_For_Vegetables

Aby sa smotanová omáčka nezrazila a nevytvorili sa v nej hrudky, jediné, čo musíte urobiť, je pridať do smotany aj štipku kypriaceho prášku. Omáčka bude hladká a nezrazí sa.

Ak pridávate do omáčok kyslú smotanu, zrazeniu omáčky zabránite tak, že kyslú smotanu najskôr zmiešame s malým množstvom omáčke a až potom vmiešame do zvyšku omáčky. Dávajte však pozor, aby sa omáčka prudko nevarila.

Najlepšie steaky

Pri príprave steakov používajte namiesto bežnej soli morskú alebo košér soľ. Jódovaná soľ nezbaví mäso špecifického zápachu krvi, ktorý môže pokaziť výsledok. Zvyšné dve soli tento zápach neutralizujú.

20110314-salt

Chrumkavé mäsko

Ak chcete získať mäkšie a šťavnatejšie mäso, pridajte k nemu pred tepelnou úpravou zmes vaječných bielkov a kukuričného škrobu. Táto kombinácia je tiež skvelá ako základ pre marinádu.

clipboard-664x220

Recept nepotrebujete

Upečte perfektný koláč aj bez receptu. Pred pečením sa uistite, že váha cukru je rovnaká ako váha oleja a váha cukru a oleja je rovnaká ako váha múky a vajec.

2o6vyq7sxcepllg-xtysiw-article-664x219

 

Domácnosť a dielňa

Chcete aby vám sviečka horela čo najdlhšie?

Dajte ju deň pred zapálením do mrazáku (na 24 hodín), bude horieť dvakrát dlhšie.

Ak nechcete, aby sa vám sviečka roztekala a držala perfektne svoj tvar aj počas horenia, skôr, ako ju zapálite, namočte ju slanej vody. Nechajte uschnúť a zapáľte.

15 málo známych spôsobov, ako využiť obyčajnú kuchynskú soľ: Odteraz ju nebudete mať len v kuchyni!

 

Pri vŕtaní nespravíte neporiadok

Stačí, ak si na vrták na nastoknete plastový hrnček, do ktorého pri vŕtaní spadnú všetky nečistoty.

Nemáte správny kľúč?

Každý z nás sa už stretol so situáciou, kedy potreboval vyskrutkovať skrutku ale nemal po ruke kľúč správnej veľkosti. Podobná nepriazeň osudu dokáže narobiť vrásky na čele.

Tomu je ale koniec! Pozrite si video, ktoré vám ukáže geniálny trik, s ktorým si v podobnej situácii hravo poradíte. Je to naozaj jednoduché!

Parkovanie už nebu problém

Parkovanie v garáži bude omnoho jednoduchšie, ak zo stropu spustíte tenisovú loptičku. Keď sa vozidlo dotkne loptičky budete vedieť, že auto je zaparkované presne tam, kde má byť.

855705-garage-floor-parking-aid-650-0960cbc83d-1473930163

Vždy perfektne uskladnené

Aby boli vaše cereálie, ovsené vločky, semienka alebo strukoviny čerstvé, nepotrebujete desiatky plastových dóz. Použite hrdlo z plastovej fľaše spolu s vrchnákom, vďaka ktorému budú potraviny perfektnte uskladnené a vždy čerstvé.

856155-456465-650-6bed4d7a4a-1473930163

Ostré nožnice vďaka alobalu

Ak nemáte inú možnosť ako naostriť nožnice, poslúži vám obyčajný alobal. Stačí niekoľko strihov a vaše nožnice budú opäť ostré.

855905-9fd08b95-51b6-45a3-9709-90b70a3563c3-650-6877396d7d-1473930163

Klince už nemusíte držať v ústach. Použite obyčajné pracovné rukavice a potrebné množstvo klincov budete mať stále poruke.

Ponožka na žalúzie

C-24

Jednoduchý tip, ako zbaviť žalúzie prachu je vziať ponožku s mikovláknami, navliecť si ju na ruku a jedným pohybom pohodlne vyčistiť spodnú aj vrchnú časť žalúzií. Ponožku potom stačí vyprášiť a vyprať ako zvyčajne.

Ďalšie tipy ako vyčistiť rôzne tipy žalúzií nájdete TU

Hračky

Tento trik si zamilujú všetci rodičia. Hračky, s ktorými deti hrajú zvyčajne ležia na zemi a sadá a ne prach a ďalšie nečistoty. Najlepším spôsobom, ako ich očistiť všetky naraz je vložiť drobné plastové a plyšové hračky do vreciek na ranie a jednoducho vyprať v práčke. Ďalšou možnosťou je plastové hračky jednoducho umyť v umývačke riadu.

855755-0_111efa_b7a8cb3d_orig-650-c6a92a5221-1473930163

Rovnaké stehy

Ak chcete, aby bola vzdialenosť medzi stehmi pri ručnom šití rovnaká, urobte si na prst značky, podľa ktorých budete vedieť dodržať rovnakú vzdialenosť.

Perfektný trik, ako nakresliť vzor aj s obrubou.

Nemáte poruke štetec?

Vytvoríte ho jednoducho z kúska penovej hmoty a štetca.

Chcete na stene vytvoriť špeciálny vzor?

Obmotajte okolo valčeka kúsok priadze.

Ak nemáte tapetu a predsa túžite po vzore na stenu, môžete ho vystrihnúť z kartónu a obkresliť pomocou štetca.

Pohodlný držiak na štetce vyrobíte z prázdnej plastovej fľaše.

Pre všetky tvorilky by mal byť povinnou súčasťou výbavy lepiaci valček. Rozptýlené flitre, trblietky, korále a kúsky tkanín zozbierate jedným ťahom.

Ihly, kolíky a ďalšie drobné kovové detaily sa ľahko stratiť. Aby sa to nestalo, pripevníte na dno dózy alebo misky dva magnety. Máte tak istotu, že kovové detaily sa nepohnú z miesta.

Kúsok kartónu vyformujte do tvaru trojuholníkového stojanu. Je to skvelý držiak na klieštiky a iné nástroje.

Aby sa o ostré konce ihlíc nikto neporanil, po ukončení práce na ne pre istotu napichnete korkové zátky.

Kancelárska spona ako skvelý pomocník pri zapletaní.

Vlna sa vám sa už nikdy nezauzlí ani nezatúla.

 

Dnes najobľúbenejšie