Čítate 2. stranu článku...
Olej
Postup:
Do múky si dáme prísady:
Smotanu, štipku cukru, trocha soli a malú lyžičku sódy.

V troche teplého mlieka si rozdrobíme droždie a vlejeme do múky.
Prilejeme aj zvyšné mlieko.
Z prísad si vymiesime cesto.
Dáme ho na 60 min do chladničky.
Po hodine môžeme robiť langoše.

Z cesta si vyformujeme toľko bochníčkov, koľko práve potrebujeme.
Zvyšok odložíme v mikroténovom vrecku do chladničky.
Môžeme použiť aj o 5 dní.
Bochníčky necháme ešte nakysnúť asi 20 min.

Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
