plny-hrniec_transparent_negativ.png

TÁTO torta rozhádala internet. Akej je podľa vás farby?

Obyčajná torta dokázala rozdeliť internet na dva tábory. Pozrite sa, prečo.

Torta od cukrárky Charlotte Sometime, spôsobila v uplynulých dňoch na internete vášnivú vlnu diskusií.

Cukrárka vďaka svojim zručnostiam vytvorila nezvyčajný dúhový zákusok, ktorý sa vie dokonale pohrať s ľudskou mysľou. K optickej ilúzii dochádza v momente, keď sa torta roztočí, ako to môžete vidieť v prvom videu.

A práve to užívateľov internetu rozhádalo. Ľudia totiž nevedia určiť, aké farby sa na torte nachádzajú. Najprv sa zdá, že ide o červenú, oranžovú a žltú farbu, no keď sa koláč otočí, odrazu vidieť studené farby vo fialových, modrých a zelených tónoch.

Niektorých ľudí táto ilúzia dokonca zmiatla natoľko, že video označili za podvrh vytvorený počítačovým programom. Torta je však pravá a zmena jej farieb má aj racionálne vysvetlenie.

Kľúčom k dosiahnutiu optického klamu je vytvorenie akýchsi vĺn na povrchu torty, na ktorý treba následne starostlivo nastriekať rôzne farbivá. Čím viac odtieňov sa použije, tým lepší bude výsledný efekt. V závislosti od uhla, z ktorého sa potom na tortu pozriete, môžete vidieť viaceré farby, ktoré sa v procese pohybu menia.

Celý proces tvorby však najlepšie pochopíte, keď si ho pozriete v druhom videu. Potom už zaručene nebudete musieť polemizovať nad tým, akej je torta farby.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Najlepšie recepty na dnes