Parlamentné rezy: Jeden fantastický zákusok, raz ochutnáte a budete ho chcieť na stole každý týždeň!

Náš víkendový koláč, ktorý miluje celá rodina. Je to veľmi chutný, jemný a lahodný. Voláme ich "Parlametky" alebo "Parlamentné rezy".

Náš víkendový koláč, ktorý miluje celá rodina. Je to veľmi chutný, jemný a lahodný. Voláme ich „Parlametky“ alebo „Parlamentné rezy“.

Postup:

Do sušienky:

7 vaječných bielkov

14 dkg kr. cukru

6 dkg  hl. múky

7 lyžíc mletých orechov

1 bal. prášku na pečivo

Okrem toho:

25 dkg vlašských orechov (mletých, alebo nasekaných nejemno)

Na krém :

7 vaječných žĺtkov

14 dkg kr. cukru

1 bal. vanilkového cukru

50 ml vody

4 dl smotany na šľahanie

10 g želatíny

Ďalej:

Maslové sušienky – cca 200 g

30 dkg nutelly

1 dl kávy

Na vrch:

1  polievkovú lyžicu kakaového prášku

Postup:

Nasekané orechy uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a vložíme do rúry vyhriatej na 170 stupňov. Necháme pár minút vo vnútri (kým sa opečú do svetlo-hneda) a následne necháme vychladnúť. Bielky ušľaháme na sneh (môžeme pridať aj štipku soli) a nakoniec primiešame aj cukor. Primiešame aj múku, orechy a prášok do pečiva (primiešame po lyžiciach). Navrstvíme na plech na ktorom sú vychladnuté orechy a pečieme pri teplote 180 stupňov 15-20 minút. Treba sledovať, niekedy sa cesto upečie ešte rýchlejšie.

Cesto vyberieme a obrátime tak, aby vrstva orieškov bola na povrchu.

Žĺtky si spolu s cukrom ušľaháme nad parou. Želatínu pripravíme podľa návodu na obale a vmiešame do žĺtkového krému. Ak si chcete prácu uľahčiť, použite želatínu za studena a jednoducho ju vmiešajte do žĺtkového krému. Nakoniec vmiešame aj šľahačku.

Teraz už len poskladať. Na cesto natrieme nutellu, navrstvíme sušienky máčané v káve, pokračujeme krémom a nakoniec poprášime kakaom.

Dáme na noc vychladnúť a môžeme podávať.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: egyszerugyorsreceptek

 

Najlepšie recepty na dnes