plny-hrniec_transparent_negativ.png

Nakladaný šalátik z mladej kapusty, ktorý v lete nesmie chýbať: Grilovačku si už bez neho neviem predstaviť a je skvelý aj na chudnutie!

Je ľahký, lahodný a nepotrebujete špeciálny nálev, ani prísady. Oplatí sa vyskúšať, najmä ak chystáte grilovačku alebo máte na obed ťažšie mäso, po tomto šaláte vám totiž rýchlo vytrávi.

Je ľahký, lahodný a nepotrebujete špeciálny nálev, ani prísady. Oplatí sa vyskúšať, najmä ak chystáte grilovačku alebo máte na obed ťažšie mäso, po tomto šaláte vám totiž veľmi rýchlo vytrávi a nebude vám ťažko. Ja som vďaka nemu minulý rok schudla nejaké to kilo, vymeňte ho za bežné prílohy a výsledky na seba nenechajú čakať.

Potrebujeme:

2 väčšie hlávky mladej kapusty

2-3 väčšie mrkvy

1-1,5 lyžice horčičného semienka

1 hlávku cesnaku

1 koreň chrenu – asi 5-7 cm dlhý

Zväzok kôpru

Soľ

Voliteľné (bobkový list, čierne korenie,…)

Postup:

Kapustu nakrájame nadrobno, pridáme strúhanú mrkvu, nadrobno nasekaný kôpor, korenie a soľ (môžeme pridať aj bobkový list, nové korenie, čierne korenie). Pridáme nakrájaný chren, cesnak, horčičné semienko a miešame rukami, kým zelenina nepustí šťavu. Potom preložíme do 5 l čistého pohára na zaváranie a prikryjeme utierkou alebo gázou a gumičkou. Necháme pri izbovej teplote 24-48 hodín. Potom skladujeme v chladničke a podávame ako chutnú prílohu. U nás vydrží maximálne 4-5 dni, keď máme rodinnú grilovačku, tak aj menej. Šalátik je perfektný aj na chudnutie, doslova nakopne trávenie a pomôže vám s ťažšími jedlami.

Najlepšie recepty na dnes