Mini veterníky s karamelovou náplňou

Tomuto hovorím dokonalý dezert. Veterníky sa u nás v rodine pečú predovšetkým v predvianočnom období. Kedže je zajtra Mikuláš, rozhodla som sa, že si malý darček doprajem už dnes  a upečiem tieto neodolateľné dobrý dezert. Dáte si tiež? :-)

Potrebujeme:

125 ml vody

125 ml mlieka

115 g masla

Štipku soli

140 g hladkej múky

4 väčšie vajcia

Náplň:

1 plechovku karamelového salka

Postup:

Vodu s mliekom, maslom a soľou dáme do hrnca a preložíme na plameň. Keď začne obsah hrna vrieť, pridáme múku a neustále miešame, aby v zmesi nevznikli hrudky. Cesto za stáleho miešania „odpaľujeme“, kým sa neprestane lepiť na dno a steny hrnca.

Potom hrniec zložíme z plameňa a necháme celkom vychladnúť. Do vychladnutého cesta jedno po druhom zašľaháme vajíčka – vznikne nám vláčne a lesklé cesto.

Pripravíme si plech na pečenie, ktorý potrieme trochou rastlinného oleja. Na plech lyžicou dávkujeme cesto (aby ste získali dokonalý tvar veterníkov, môžete dávkovať cesto cukrárenským vreckom).

Vložíme do vyhriatej rúry. Rúra musí skutočne dobre vyhriatá, ja ju nastavujem na 200 stupňov a po minúte pečenia znížim teplote na 175 stupňov. Veterníky pečieme pri teplote 175 stupňov približne 35 minút, alebo kým povrch nie je hnedastý.

Hotové veterníky vyberieme z rúry a necháme chvíľu vychladnúť. Potom urobíme na povrchu každého kúska malý rez, cez ktorý naplníme do vnútra karamelové kondenzované mlieko.

zdroj: vk

 

Najlepšie recepty na dnes