plny-hrniec_transparent_negativ.png

Fialový šalát plný zdravia

Vedeli ste, že červená repa je pre svoje výnimočné účinky na ľudské zdravie považovaná za malý zázrak? Bohužiaľ, v našich kuchyniach sa táto potravina neobjavuje práve najčastejšie, čo je určite na škodu.  Okrem toho, že je preukázaná vysoká účinnosť červenej repy v boji proti vysokému krvnému tlaku, prispieva k lepšej funkcii mozgových štruktúr, zlepšuje okysličovanie krvi, posilňuje cievy a tepny, ktoré zároveň chráni pred kôrnatením. Tiež pomáha vylučovať z tela prebytočnú soľ a v neposlednom rade prispieva ku kráse vlasov, nechtov a pokožky.

Keď sa červená repa správne pripraví, je z nej navyše aj veľmi lahodný pokrm. Tak je tomu aj v prípade tohto fialového šalátika, ktorý okrem skvelej chuti, prospeje aj vášmu zdraviu. Určite stojí za vyskúšanie! :-)

Potrebujeme:

300 g varenej červenej repy

2 vajcia uvarené natvrdo

80 g strúhaného syra

3 lyžice majonézy (pre ešte zdravšiu verziu použijeme kyslú smotanu alebo jogurt)

Štipku soli

Červenú papriku

Čierne mleté korenie

Voliteľné:

1 strúčik cesnaku

Drvené vlašské orechy

Zavárané uhorky

Zmes korenín podľa chuti

Postup:

Varenú repu nakrájame na malé kocky a preložíme do šalátovej misy. Pridáme syr a vajcia nakrájané na kocky. Ochutíme soľou, korením a paprikou, Nakoniec pridáme majonézu a dôkladne premiešame. V takomto stave má šalát skôr neutrálnu chuť. Výborne sa k nemu však hodia aj ďalšie ingrediencie.

Podávame inheď a každú porciu môžeme ozdobiť strúhaným syrom, sterilizovaným hráškom, kukuricou a čerstvými bylinkami. Výsledok tak bude hýriť krásnymi farbami.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes