Dobrý deň, chcem sa podeliť o našu rodinnú tradíciu – varenie domácej šunky. Robíme to vždy na Veľkú noc a pred Vianocami. Šunka sa podáva na studené misy alebo aj so zemiakovou kašou. Je naozaj zážitok dať si tento poctivý domáci produkt. A presne viete, čo ste do nej dali.
Recept vám píšem tak, ako si ho pamätám a robím ho ja. Každý si môže upraviť podľa seba.
Potrebujeme:
Bravčové mäso pliecko a stehno (my robíme z 3 kíl mäsa a pomer asi 1:1)
Bravčové kože (voliteľné – my niekedy dáme inokedy nie)
Soľ (na 1 kg mäsa dávame 20-25 g soli)
Studenú vodu (na 1 kg mäsa dávame 100 ml studenej vody)
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
