Uhorky, alebo aj ďalšiu zeleninu, ktoré chceme nakladať poumývame a necháme dôkladne vysušiť.
Pripravíme si čisté poháre (dá sa nakladať aj do plastových fliaš, ale ja mám radšej klasické poháre zo skla).
Najprv do nich dáme koreniny (zrniečka, bobkový list) a natlačíme dnu uhorky (prípadne aj s inou zeleninou), aby poháre boli plné.
Z uhoriek nemusíte odkrajovať končeky, ale ja to zvyknem robiť.
Zalejeme studeným nálevom, zavrieme viečkom, dáme do tmavej komory a necháme tam.
To je všetko, po pár dňoch môžete ochutnať.
Tipy:
Môžete pridať aj iné druhy zeleniny, napríklad papriku, cibuľu alebo mrkvu.
Pre pikantnú chuť môžete pridať feferónky.
Uhorky môžete skladovať v chladnej a tmavej miestnosti až rok.
Pred konzumáciou uhorky umyte studenou vodou.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
