2 lyžice kakaa
250 g práškového cukru
250 g masla (220 g do krému a zvyšok do glazúry)
Vanilkový cukor (1 bal.)
150 g horkej čokolády
Postup:
V hlbokej miske vyšľahajte 6 žĺtkov s kr. cukrom. Oddelene vyšľahajte 6 bielkov so soľou až kým nevznikne tuhý sneh. Vmiešajte zľahka bielky do žĺtkovej hmoty. Pridajte preosiatu múku s kakaom a premiešajte.

Vysteľte obdĺžnikovú formu s rozmermi 30 x 40 cm s papierom na pečenie. Nalejte cesto do formy a pečte pri teplote 180 stupňov po dobu 20-25 minút.

Pripravíme smotanu: V malom hrnci zmiešajte dve vajcia s 30 g múky a trochou mlieka. 500 mlieka dáme zahriať na plameň, keď mlieko zovrie, zložíme z plameňa, vmiešame vaječnú hmotu a varíme do zhustnutia. Odstránime z tepla, zakryjeme fóliou a necháme vychladnúť.

220 g zmäknutého masla vyšľaháme s práškovým cukrom a vanilkovým cukrom. Pokračujeme v šľahaní, pričom po lyžiciach pridávame vychladnutý puding.

Pripravíme polevu. Roztopíme čokoládu v hrnci s hrubými stenami alebo vo vodnom kúpeli. Pridáme zvyšné mlieko, zvyšné maslo. Vymiešame glazúru.

Dajte dezert do chladničky minimálne 4 hodiny. Potom nakrájame nožom.

Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“