Čítate 2. stranu článku...
Sitko vystelieme plátnom alebo utierkou.
Smotanu nalejeme do rajnice.
Začneme ju zahrievať na slabom plameni.

Zahrievame za občasného miešania až do bodu, kým sa po stranách nezačnú tvoriť bublinky a z hladiny začne vychádzať jemná para.
Ak máte doma kuchynský teplomer, hovoríme o 80°C.
Potom plameň znížime na minimum.
Pridáme citrónovú šťavu a za stáleho miešania ďalej zahrievame (nevaríme!!!) asi 10 minút, kým smotana jemne nezhustne.
Obsah rajnice prelejeme do sitka.

Necháme vychladnúť pri izbovej teplote a na noc (aspoň 12 hodín) uložíme do chladničky.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
