Postup:
Z cukety odkrojíme konce. Do misky nastrúhame na hrubom strúhadle.
Ošúpaný a umytý zemiak tiež na hrubo nastrúhame. Zemiak pridáme k cukete a premiešame.
Do samostatnej misky rozbijeme vajcia, pridáme mlieko a metličkou dobre vyšľaháme.
Do zmesi preosejeme múku s práškom do pečiva.
Metličkou do hladka vymiešame. Pridáme olej, soľ a zamiešame.
Cesto nalejeme do misky so zeleninou a spolu zmiešame.
Potom pridáme na drobno nakrájanú cibuľu, kôpor a premiešame.
Panvicu zahrejeme na strednom ohni a vymastíme olejom.
Do rozohriatej panvice nanesieme cesto a vytvarujeme palacinku.
Palacinku osmažíme z oboch strán do zlatista. Môžeme servírovať.
Dressing z kyslej smotany:
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“



