
Odpočinuté cesto natiahneme na plech vyložený papierom na pečenie a pečieme vo vyhriatej rúre na 200°C asi 10 minút.
Po uplynutí 10 minút vyberieme z rúry a rozotrieme na predpečené cesto pripravenú plnku z jabĺk a orechov a vrátime do rúry.
Pečieme ďalších 10 minút.
Sneh:

Teraz i pripravíme bielkový sneh. Na sporák si dáme vodu , a prisypeme k nej kryštálový cukor a uvaríme hustejší sirup.
Vyšľaháme si bielka, a tenkým prúdom k nim prilievame horúci cukrový sirup. Miešame kým sa všetko neochladí a nevymiešame hustý bielkový sneh. Ten potom navrstvíme na koláčik.
Znovu dáme koláč do trúby, pokiaľ je to možné bližšie k vrchnému ohrevu. pečieme kým sa a snehu nevytvorí zlatistá farba.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
