Potom krém odstavte z ohňa a ešte raz dobre premiešajte, aby ste sa uistili, že je úplne hladký.
Do horúceho krému primiešajte aj vanilkový cukor a dobre premiešajte.
Pomocou špachtle očistite krém aj z vnútorných strán hrnca, potom ho prikryte potravinárskou fóliou tak, aby sa krém dostal do priameho kontaktu s fóliou (vyhnete sa tak tvorbe kondenzácie, aj kôrky).
Nechajte úplne vychladnúť (ešte viac zhustne).
Maslo necháme zohriať na izbovú teplotu, ale dávame pozor, aby príliš nezmäklo.
Maslo a krém by mali mať rovnakú teplotu.
Zmäknuté maslo najskôr šľaháme mixérom pri vysokých otáčkach asi 8 – 10 minút, kým nebude nadýchané a belavé.
Potom bez prerušenia šľahania po lyžiciach pridávame smotanový krém a každú dávku dobre zašľaháme dohladka.
Hotovo.
Teraz môžete vidieť, ako dobre krém drží tvar.
Krémom môžete naplniť napríklad piškótové cesto alebo ho použite na zdobenie muffinov, torty, či iných maškŕt.
Veľa šťastia!
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“



