Vykysnuté cesto rozložíme na pracovnú dosku a rozvaľkáme do tvaru štvorca. Na povrch cesta nastrúhame jednu časť strúhaných zemiakov a nastrúhame jednu časť masla. Potom všetky strany cesta zavinieme smerom do stredu. Cesto obrátime a necháme 15-20 minút podkysnúť. Po uplynutí tohoto času celý postup zopakujeme, opäť necháme podkysnúť a potom zopakujeme posledný – tretíkrát.
Keď sme cesto poslednýkrát preložili – necháme ho ešte 15-20 minút podkysnúť a zatiaľ si prirpavíme plech a rúru nastavíme na 200 stupňov.
Potom cesto rozvaľkáme a pomocou pohára vykrajujeme jednotlivé pagáčiky, ktoré ukladáme na vymastený alebo papierom vystlaný plech tak, aby mali medzi sebou dostatočné rozostupy.
Pagáčiky vložíme dov yhriatej rúry, kde pečieme pri teplote 200 stupňov, kým nie sú na povrchu zlatisté a chrumkavé.
Prajeme vám dobrú chuť! :-)
zdroj: nosalty
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
