Náplň:
250 g dobre vychladeného masla
3 väčšie zemiaky
Postup:
Zemiaky uvaríme v šupke v slanej vode.
V miske zmiešame cukor s časťou vlažného mliekom a pridáme rozdrobené droždie. Počkáme, kým vyjde kvások.
Keď kvások vyjde pridáme múku, soľ, žĺtky a zvyšné mlieko. Vypracujeme hladké cesto, ktoré miesime, kým sa neprestane lepiť na ruky. Postupne do cesta pridávame olej a miesime, kým sa olej celkom nevstrebe do cesta. Cesto prikryjeme utierkou a necháme na teplom mieste kysnúť približne 1 hodinu.
Medzitým uvarené zemiaky scedíme, ošúpeme a rozdelíme na 3 časti. Rovnako rozdelíme na 3 časti aj vychladené maslo.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
