Zoznamky na internete už vznikajú aj pre špecifické skupiny ľudí

Hľadať si partnera cez zoznamku je už v súčasnosti úplne bežné, a dopyt po nich stále rastie. Zoznamky sa tak prispôsobujú aj rôznym typom ľudí.

Niekomu by sa mohlo zdať, že hľadať si partnera prostredníctvom zoznamovacieho portálu môže byť náročné, no opak je pravdou. Dnes už fungujú najrôznejšie zoznamky a aj filtre, vďaka ktorým je možné svoj typ ľahšie nájsť.

Zoznamka pre všetkých single ľudí je užitočná vec pre všetkých, ktorí sa vzdali všetkých iných pokusov nájsť si partnera. Ide o formu zoznámenia, ktorou určite netreba opovrhovať, ba práve naopak. Nie každý totiž preferuje hľadanie partnera počas nočných „žúrok“ a nie každý má tú odvahu osloviť niekoho len tak, napríklad počas cesty autobusom či v nákupnom centre. Vďaka zoznamke sa môžu ľudia spoznávať tak dlho, ako chcú, a je len na nich, či sa potom rozhodnú aj pre osobné stretnutie. Neraz už ľudia, ktorí sa zoznámili cez inzerát, skončili aj v manželstve.

Skvelé je, že zoznamovacie portály vznikajú aj pre špecifickejšie skupiny ľudí. Svoju zoznamku majú napríklad aj kresťania, pre ktorých je otázka viery a morálky kľúčová. Takto môžu ísť na istotu, pretože budú vedieť, že ich potenciálny partner je kresťan. Tak existuje oveľa menšia pravdepodobnosť názorových rozdielov. Hrozí menšie riziko, že ich pohľady na manželstvo, vieru, spoločné hodnoty a aj budúcnosť, budú rozporuplné. Kresťanská zoznamka je ideálna pre tých, ktorí majú svoje nároky pevne stanovené a budú tak vedieť, že práve na tomto portáli môžu ľahko nájsť spriaznenú dušu. Veď kto z tých, pre ktorých viera a dodržiavanie jej zásad aj v každodennom živote a vzťahu, nie je až taká smerodajná, by na takýto portál chodil? Tí, ktorí majú seriózny záujem nájsť si partnera, však áno.

V niektorých zoznamkách však figurujú aj ľudia, ktorí tam síce majú konto, no neberú to príliš vážne. Komunikáciu s niekým, kto ich zaujme, berú ako príjemné spestrenie dňa, no v niektorých prípadoch len ako flirt. Ak aj dôjde na stretnutie, očakávanie sú často v rozpore s realitou. No často sa stáva aj to, že ľudia, ktorí sa zoznámili online, si spolu budú rozumieť aj v tom skutočnom svete, nielen virtuálnom. Hoci pri súčasnom fungovaní vzťahov a ich trvácnosti sa môže aj zoznamková romanca skončiť ešte skôr, ako vôbec začala. V tom prípade by ale malo platiť to, že ten, kto nemá reálny záujem sa s niekým zoznámiť a ísť prípadne do vzťahu, by nemal na zoznamke čo robiť. Zaberá totiž miesto tým, ktorí o to skutočne záujem majú. Nehovoriac o rôznych ľuďoch so záľubou v perverznosti či s rôznymi úchylkami.

Bohužiaľ, zoznamka sa stáva aj miesto, kde sa užívatelia netaja túžbou po instantnom intímnom zblížení, prípadne sa len dobre pretvarujú a počas stretnutia tak môže prísť sklamanie. Ak sa teda počas stretnutia, na ktoré ste sa tešili, nechcete baviť o rôznych perverznostiach či o tom, aké sú najlepšie erotické pomôcky pre mužov, mali by ste si druhú osobu poriadne pred stretnutím preklepnúť. Pomôcť môžu aj rôzne typy otázok, ktorými možno druhú osobu zaskočíte, no budete môcť lepšie odhadnúť, aká je v skutočnosti.

Pri komunikácii cez zoznamovacie portály a samotným stretnutím je ideálne držať sa niekoľkých rád. Osobu, s ktorou sa máte stretnúť, skúste čo najlepšie spoznať, prípadne si čo-to o nej pohľadať aj na internete. Skúste sa, pokiaľ to nie je tajné, na váš nový objav popýtať aj známych. Možno ju či jeho budú poznať a vy sa budete vedieť lepšie zariadiť. Nestretávajte sa po prvých riadkoch vzájomnej komunikácie, dajte si trochu načas, aby ste danú osobu čo najlepšie spoznali.

Isté pravidlá patria aj pri samotnom stretnutí. Informujte aspoň jednu najbližšiu osobu o tom, s kým sa idete stretnúťm aj kde. V prípade veľmi zlého priebehu majte pripravený plán B, napríklad, že sa vyhovoríte na to, že musíte ešte niečo vybaviť alebo sa tvárte, že vám prišla veľmi delikátna SMS od známeho. Nejedno takéto stretnutie totiž nedopadlo príliš dobre, preto treba byť vždy maximálne ostražití.

Dnes najobľúbenejšie