plny-hrniec_transparent_negativ.png

Neverila by som, že z obyčajného pudingu sa dá vyrobiť najlepšia domáca zmrzlina: Žiadne vajcia a drahé prísady, zmrzlinu z pudingu si zamiluje každý!

Nikdy by som neverila, že z obyčajného pudingu sa dá vyrobiť dokonalá zmrzlina. Pudingová zmrzlina je absolútny hit, všetko, čo musíte urobiť je hodiť zmrazený puding do mixéra a rozmiešať so smotanou - návod nižšie, je to skutočne fantastická pochúťka!

Nikdy by som neverila, že z obyčajného pudingu sa dá vyrobiť dokonalá zmrzlina. Pudingová zmrzlina je absolútny hit, všetko, čo musíte urobiť je hodiť zmrazený puding do mixéra a rozmiešať so smotanou – návod nižšie, je to skutočne fantastická pochúťka!

Potrebujeme:

500 ml mlieka

1 balíček vanilkového pudingu

1 balíček vanilkového cukru

3 lyžice kr. cukru

1 téglik smotany na šľahanie

Postup:

Uvaríme vanilkový puding podľa návodu na obale. Ešte teplý puding nalejeme do formičiek na ľad a necháme v nich vychladnúť. Po vychladnutí dáme misky do mrazničky. Treba ho tam nechať minimálne 24 hodín.

Zmrznuté vyklopíme do misy kuchynského robota robota a pridáme vanilkový cukor. Zmrznutý puding v robote rozdrvíme úplne nadrobno. Potom za stáleho miešania prilievame smotanu na šľahanie tak dlho, až sa vytvorí jednotná hmota. To je všetko.

Vanilkovú zmrzlinu z pudingu podávame ihneď. Odporúčam mať v mrazničke vždy zmrazený puding. Zmrzlinu z neho pripravíte doslova za minútku.

Ak nájdete v mrazáku aj mrazené ovocie, pokojne pridajte do zmrzliny aj to, túto pochúťku môžete robiť na milión spôsobov, pokojne striedajte aj puding. :-)

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Ľubka

Najlepšie recepty na dnes