Vychytávka starých materí, s ktorou vám farebné prádlo počas prania nevybledne!

Čierne mleté korenie nie je len obyčajnou surovinou a prísadou do jedál. Hoci si bez neho prípravu väčšiny našich obľúbených pokrmov nevieme predstaviť, predsa len dokáže ešte niečo celkom výnimočné. Pýta sa čo? Áno, správne tušíte že reč bude o praní bielizne. Ale však môže obyčajné korenie súvisieť práve s našou bielizňou?

Už nikdy viac vyblednuté farby

Určite sa vám tiež už stalo, že kúsky oblečenia s krásnymi a žiarivými farbami sa po niekoľkých praniach premenia na nepoznanie. Vyblednuté farby bez života urobia z kedysi krásnych vecí nevábne pôsobiace  látky. Ako tomu zabrániť?

Najčastejšie sa snažíme farby chrániť drahými chemickými prostriedkami z obchodu, ktoré sľubujú, že farby nášho oblečenia účinne a samozrejme natrvalo ochránia. Hoci ich používanie samozrejme vyblednutie farby sčasti spomaľuje, ani zďaleka výsledky nie sú také úžasné, ako sľuboval milý hlas z obrazovky. A navyše ich agresívne zloženie môže spôsobiť nepekné ekzémy či iné kožné problémy. Ako tento problém vyriešiť?

Overená rada starých mám – čierne korenie

Stavte na postup, ktorý poznali už naše staré mamy a chráňte farby svojho oblečenia silou prírody, ktorá vám navyše ušetrí množstvo peňazí.

Pri ďalšom praní postupujte nasledovne. Pridajte lyžičku čierneho korenia do prania spolu s bežný pracím prostriedkom. Tento spôsob najlepšie funguje pri nižších teplotách.

Ako to funguje:

Čierneho korenia  pôsobí na prací prostriedok tak, že zabraňuje jeho agresívnym zložkám narúšať štruktúru vlákien a spôsobovať tak „vyplavovanie“ farieb. Prádlo bude tak čisté a farby žiarivé bez toho, aby vybledli. Zvyšky korenia sa jednoducho vyplavia v procese pláchania.

zdroj: purewow

foto: huffingtonpost

Picture of Janka

Janka

Rada pripravujem chutné a zdravé recepty. Najlepšie prísady sú tie,, ktoré si vypestujete vo svojej záhradke.

Dnes najobľúbenejšie