plny-hrniec_transparent_negativ.png

Zdravé gumové medvedíky bez cukru!

Farebné gumové cukríky sú pre mnohých milovníkov sladkého doslova závislosťou. Obľubujú ich ako deti, tak aj my dospelí. Kupované sladkosti z obchodu sú však plné farbív a umelých látok, ktoré nášmu telu rozhodne neprospievajú, aj preto si ich často odopierame, aj keď na ne máme poriadnu chuť.

Máme pre vás dobrú správu. Už viac nemusíte odolávať. Naučíme vás, ako si vyrobiť perfektné gumové medvedíky doma a to bez gramu cukru či umelých látok. Jednoducho vynikajúca zdravá sladkosť, ktorú si môžete dopriať kedykoľvek a bez výčitiek svedomia!

Potrebujeme:

1 hrnček ovocnej šťavy (napr. pomarančovú, jahodovú, čučoriedkovú,…)

2 hrnčeky čerstvého ovocia

5 lyžíc želatíny v prášku

1 lyžicu medu (môžete použiť aj iné sladidlo napr. agavový sirup alebo stéviu)

Výsledná farba a chuť medvedíkov závisí od zvolenej kombinácie ovocia a ovocnej šťavy.

Postup:

Ovocnú šťavu zmiešame s ovocím, ktoré nakrájame na menšie kúsky. Ovocnú zmes preložíme na plameň a varíme na miernom ohni, kým kúsky ovocia celkom nezmäknú.

image

Zmes necháme chvíľku vychladnúť, pridáme med a preložíme do mixéra, kde ju dohladka rozmixujeme. Zmes necháme cca 5-7 minút chladnúť. Následne pridáme želatínu a opäť rozmixujeme. Hmotu vylejeme na plech vystlaný fóliou alebo alobalom a preložíme do chladničky minimálne na 1 hodinu. Potom plech vyberieme a z hmoty vykrajujeme medvedíky (prípadne iné tvary).

image

Prajem vám dobrú chuť! :-)

zdroj: simplytaralynn

Najlepšie recepty na dnes