plny-hrniec_transparent_negativ.png

Výborný chlebík z panvice: Zvládne ho aj začínajúca gazdinka a pripravíte ho bez toho, aby ste zapli rúru!

Ak ste zabudli kúpiť chlieb, nezúfajte a vyskúšajte tento perfektný recept z youtube. Nemusíte ani zapínať rúru a recept je taký jednoduchý, že ho zvládne aj začínajúca gazdinka.

Potrebujeme:

400 g chlebovej múky

7 g sušeného droždia

200 – 220 ml vody

1 ČL soli

2 ČL cukru

Postup:

Do misy si nasypte múku, pridajte cukor a premiešajte. Potom nasypte sušené droždie a zmiešajte. Postupne prilievajte vlažnú vodu a zapracujte s múkou. Posypte jednou lyžičkou soli a dobre vymieste na hladké a nelepivé cesto.

Vymiesené cesto preložte do misy, polejte trochou oleja a rozotrite. Prikryte a nechajte na teplom mieste vykysnúť. Potom cesto preložte na pracovnú dosku a vytvarujte bochník.

Panvicu si potrite trochou oleja a preložte na ňu bochník. Prikryte pokrievkou a nechajte ešte podkysnúť. Druhú panvicu s pokrievkou si takisto potrite olejom a preložte na ňu pripravené cesto, ktoré jemne roztlačte na hrubú placku. Prikryte pokrievkou a na miernom ohni opekajte.

Potom si potrite tanier trochou oleja a pomocou neho chlebík otočte. Opekajte pod pokrievkou aj z druhej strany a keď je hotový, preložte ho na mriežku. Nechajte vychladnúť. Nakrájajte a môžete podávať.

Prajeme dobrú chuť!

 

 

Najlepšie recepty na dnes