plny-hrniec_transparent_negativ.png

Úžasne chutné jablkové šatôčky: Chrumkavé, voňavé a neodolateľné – vyskúšajte ich na raňajky, hotové sú hneď!

Víkendy sú časom, kedy si doprajeme konečne oddych, vychutnávame pohodu a možno aj nejaké dobroty. Ak túžite po niečom lahodnom na raňajky, vyskúšajte tieto šatôčky.

Potrebujeme:

4 stredne veľké jablká

2 PL masla

1 malý citrón

1 ČL škorice

4 PL kryštálového cukru

1 PL kukuričného škrobu

1 balenie lístkového cesta

olej na vysmážanie

trochu práškového cukru na posypanie

Postup:

Jablká si umyjeme, očistíme a nakrájame na menšie kocky. Do misky si vyžmýkame šťavu z citróna a do nej ponoríme kúsky jabĺk. Maslo si dáme na panvicu, roztopíme a pridáme škoricu. Pridáme jabĺčka, ktoré sme nechali trochu odkvapkať a cukor. Dusíme asi 5 minút, kým nebudú jablká mäkké.

Kukuričný škrob si rozmiešame v troške vody a pridáme k jablkám. Varíme asi 2 minúty, kým nám nevznikne hustejšia omáčka. Odstavíme a necháme vychladnúť. Z lístkového cesta si narežeme obdĺžniky, alebo vykrojíme väčšie kruhy (podľa toho, aký tvar chceme mať).

Do stredu každého z nich dáme trochu jablkovej omáčky, preložíme a zatlačíme poriadne prstami po okrajoch. Potom ich zatlačíme ešte raz pomocou vidličky, čo zabráni tomu, aby plnka vytiekla a zároveň nám vznikne pekný vzor.

Šatôčky vysmážame v oleji, ale môžeme ich aj upiecť v rúre. Vtedy ich však treba narezať aspoň na dvoch miestach, aby mala kadiaľ unikať para a potrieme vyšľahaným vajíčkom. Šatôčky sa pečú pri 180 stupňoch asi 20 minút. Ak sme šatôčky vysmážali, necháme ich odkvapkať na papierovej utierke, aby sme ich zbavili prebytočnej mastnoty. Vychladnuté posypeme práškovým cukrom a podávame. Dobrú chuť!

Zdroj: theoldeasyrecipes.com

Najlepšie recepty na dnes