Tipy na zariadenie detskej izby

Bruško vám pomaly rastie a vy s úsmevom na tvári očakávate príchod nového člena rodiny? Je teda načase, aby ste začali plánovať jeho domov a veci, ktoré ho budú obklopovať.

Detská izbička, farby, a postieľka bude to prvé, čo uvidí, keď ráno rozlepí svoje malé oči a pozrie sa na svet. Voliť by ste teda mali tak, aby váš malý kvitol do spokojnosti.

1. Malé dieťatko spí skoro nonstop

Prespí viac ako polovicu dňa a preto by ste mali dbať na výber tej správnej a pohodlnej postieľky, ktorá tvorí väčšinu jeho sveta hlavne v prvých mesiacoch.

Detské postieľky sú vyrobené z dreva. Ide o kvalitný a zdravotne nezávadný materiál. Skvelou vecičkou je polohovateľný rošt, kde si môžete nastaviť až 3 polohy, všetko pre pohodlie vášho dieťatka. Bočnice sú dostatočne vysoké a bezpečné, okrem iného sú taktiež vysúvacie alebo sťahovacie.

Ďalšou možnosťou je investícia do rastúcej postieľky. Deti totiž rastú ako z vody a rýchlosťou blesku. Ani sa sami nenazdáte a už bude váš malý pobehovať. Rastúca posteľ sa dá poľahky prestavať na posteľ klasickú.

Keď sa dieťa samo začne pohybovať, bude sa pokúšať preliezť aj okraj postieľky. Výrobcova však mysleli aj na takéto pokusy a problém podchytili. Nie, nič nemusíte píliť ani zrezávať. Stačí, že z bočnice odoberiete niekoľko tyčiek, čím vášmu malému nezbedníkovi poskytnete dostatok priestoru na to, aby z nej bezpečne zišiel.

2. Voľte kvalitný matrac!

Matrac pre malého by mal byť hlavne kvalitný, pružný a priedušný. Je veľmi dôležité, aby vášmu dieťatku poskytol pevnú oporu a chrbátik sa mu vďaka tomu vyvíjal tak, ako by mal.

3. Prebaľovací pult a komoda v jednom

Praktický kúsok vám uľahčí prácu s dieťatkom pri jeho prebaľovaní. Dokonca ho ani potom, čo malý vyrastie, nemusíte vyhodiť. Špeciálny kus, ktoré v spodnej časti obsahuje detskú komodu vám navyše poskytne úložný priestor a využijete ho aj vtedy, keď ho už vaše dieťa nebude potrebovať.

Okrem iného vás vďaka vyvýšenej komode nebude pobolievať pri prebaľovaní a ustavičnom zohýnaní sa chrbát.

4. Zakúpte si celú zostavu a neriešte jednotlivé kúsky

Zostavy nájdete v rozličných farebných prevedeniach. Chlapčenské, dievčenské aj neutrálne farby uspokoja vaše predstavy.

Detská zostava obsahuje postieľku, ktorej veľkosť je premenlivá, komodu s prebaľovacím pultom a šatníkovú skriňu. Tú využijete aj potom, ako vaše dieťa vyrastie. Usporiadaná je klasicky, šatníková tyč a police.

Detské izby v podobe zostáv sú skvelým riešením pre ľudí, ktorí nemajú dostatok času zaoberať sa nakupovaním jednotlivých kúskov. Obsahuje najnutnejšie diely, ktoré bude váš malý potrebovať.

Pusťte sa teda do zariaďovania detskej izbičky. Nepreháňajte to však s farbami. Voľte radšej jemné pastelové farby, nie krikľavé odtiene, ktoré by na dieťatko mohli pôsobiť rušivo.

Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie