plny-hrniec_transparent_negativ.png

Tip top večera len z 3 základných surovín: Veľmi jednoduché a lacné jedlo, ktoré zasýti a chutí naozaj výborne!

Na toto jedlo podľa receptu z youtube potrebujete len 3 základné suroviny – zemiaky, mozzarellu a múku. Potom stačí už len dochutiť soľou a koreninami, vysmažiť na oleji a máte fantastickú pochúťku!

Potrebujeme:

5 veľkých zemiakov

3 PL múky

200 g mozzarelly

soľ, korenie, mletú papriku, koriander a cesnakový prášok podľa chuti

50 ml oleja

Postup:

Do vody si nasypeme soľ, pridáme ošúpané zemiaky a necháme ich uvariť do mäkka. Potom ich roztlačíme na kašu. Osolíme, okoreníme, pridáme červenú papriku, koriander, cesnakový prášok, 3 lyžice múky a všetko dobre vymiešame.

Pripravíme si nastrúhanú mozzarellu a zo vzniknutej zemiakovej hmoty tvarujeme malé hrubšie placky. Do stredu urobíme jamku a do nej vložíme asi lyžicu strúhanej mozzarelly. Prikryjeme druhou plackou zo zemiakovej hmoty a vyformujeme tvar fašírky.

Na panvicu si nalejeme olej, rozhorúčime a vysmážame z oboch strán do zlatista. Môžeme podávať napríklad so zeleninovým šalátom. Prajeme dobrú chuť!

BONUS

Ďalší nápad na lacnú a rýchlu večeru, ktorý určite oceníte…

Potrebujeme:

zemiaky

2 vajcia

1 cibuľu

100 g strúhaného syra

soľ, čierne korenie podľa chuti

múku, vajcia a strúhanku na trojobal

Postup:

Zemiaky si uvaríme do mäkka, roztlačíme na kašu, zmiešame s vajíčkami, nadrobno nakrájanou cibuľou, strúhaným syrom, osolíme a okoreníme. Opäť vyformujeme do tvaru fašírok, obalíme v klasickom trojobale (alebo najskôr vo vajíčku, potom v múke a nakoniec v strúhanke) a osmažíme z oboch strán na rozpálenom oleji. Prajeme dobrú chuť!

 

 

 

Najlepšie recepty na dnes