Tento jednoduchý trik vám pomôže zistiť, či by ste vyzerali dobre s krátkymi vlasmi!

Chcete vyskúšať krátky zostrih, avšak obávate sa, že by to mohla byť chyba? Ak nechcete čakať dlhé mesiace, kým vám vlasy dorastú, vyskúšajte tento jednoduchý trik. Za pár sekúnd zistíte, či sú pre vás krátke vlasy správnou voľbou.

Aspoň raz v živote určite každá žena uvažovala nad zmenou účesu a možno sa samej seba pýtala, či bude s krátkymi vlasmi vyzerať dobre. Aj vy uvažujete práve v tomto období nad zmenou účesu? Skôr, ako sa objednáte ku kaderníkovi, urobte si jednoduchý test, ktorý odhalí, či sú krátke vlasy pre vás dobrou voľbou. Nezabúdajte, že na dorastenie vlasov do pôvodnej dĺžky by ste čakali celé mesiace.

Dômyselný trik s pravítkom a ceruzkov!

Johan Freida – legendárny anglický kaderník a zakladateľ populárnej značky luxusnej vlasovej kozmetiky sa celý život stretával so ženami, ktoré veľmi ľutovali svoje rozhodnutie pre radikálne skrátenie vlasov. Aby sa tejto chybe vyvarovali, vyvinul jednoduchú metódu – pravidlo 5,7. Všetko, čo potrebujete k tomu,a by ste zistili, či vám krátky zostrih pristane je ceruzka, pravítko a toto číslo.

Ak chcete vyskúšať túto metódu postupujte nasledovne:

Umiestnite ceruzku vodorovne pod bradu. K uchu umiestnite pravítko tak, aby bolo kolmo na ceruzku.

Teraz zmerajte vzdialenosť od spodnej časti ušného lalôčika k bodu, kde sa ceruzka a pravítko pretínajú. Ak je táto vzdialenosť menšia ako 5,7 cm, potom je vaša tvár rozhodne určená pre kratšie účesy. Ak je naopak vzdialenosť dlhšia, potom jednoducho neexperimentujte a ostaňte radšej pri dlhších vlasoch.

Takto to funguje v praxi

Kaderník hovorí že táto metóda je spoľahlivá a presná. Takže, ak sa pohrávate s myšlienkou zmeny imidžu, neváhajte, vezmite do rúk pravítko, ceruzku a zistíte, či je to pre vás dobrý nápad!

Zdroj: brightside

Dnes najobľúbenejšie