Takmer každý z nás používa smarfón: Týchto 11 trikov však pozná len málokto!

Triky, ktoré sa budú hodiť majiteľovi smartfónu.

Len málo elektronických zariadení sa teší takej popularite ako smartfón. Veď si len spomeňte, koľkí vaši známi majú takýto telefónu.

Hoci ich máme takmer všetci, stále nás môžu prekvapiť ich skryté funkcie a možnosti využitia. Dnes vám prinášame 11 trikov, ktoré by mal poznať každý používateľ inteligentného telefónu. Môžu vám ušetriť nielen množstvo prípadných komplikácií ale zároveň predĺžia životnosť zariadenia. Naučte sa ich aj vy a využite skrytý potenciál svojho telefónu naplno!

1. V prípade núdze

130

Vždy sa môže stať, že svoj telefón niekde zabudnete, vypadne z vrecka alebo kabelky. Kedže sa väčšina smartfónov automatocky uzamkne a otvorí len na konkrétne heslo, iná osoba ho nemá šancu použiť. Dobrou radou je nastaviť si ako šetrič obrazovky kontakt, na ktorý prípadný nálezca môže zavolať. Tento kontakt tiež môže poslúžiť v prípade núdze alebo nehody.

2. Šetrite čas

223

Netrávte čas písaním zoznamom vecí, ktoré treba v obchode nakúpiť (aj tak ho väčšina z nás nakoniec zabudne doma). Spravte si fotografiu chladničky, kozmetickej skrinky alebo špajze a v obchode budete hneď vedieť, čo vám chýba a čo treba nakúpiť.

3. Kábel na nabíjanie ochránite pred poškodením

319

Ak na najháklivejšie miesta (na začiatku a konci kábla) navlečiete strunu z pera ako výstuhu, zabránite prípadnému poškodeniu kontaktov vo vnútri kábla. Tento trik je vynikajúci najmä pre tých, ktorí často cestujú.

4. Nedostatočný signál

512

Ak máte problém s nájdením signálu, skúste na chvíľu telefón prepnúť do režimu offline alebo režimu lietadla. Po zapnutí by mal byť telefón schopní nájsť signál jednoduchšie a vo väčšom rozsahu.

5. Nabíjanie mimo domova

413

Nie je nutné kupovať špeciálnu nabíjačku. Využite službu USB portu, ktorú má väčšina smartfónov.

6. Budík vás neprebudí?

610

Ak máte problém s tým, že ste si už zvykli na zvuk budíka a ten vás neprebudí, vložte si telefón do šálky. Zvuk budíka bude natoľko hlasný a nepríjemný, že prebudí skutočne každého a jediným, čo budete ráno chcieť urobiť, bude čím skôr ho vypnúť.

7. Šetrite batériu

710

Ak ste v neznámom meste a orientujete sa podľa GPS navigácie, batéria sa vám vybije veľmi rýchlo. Spravte si screenshot (odfoďte obrazovku) s mapou lokality, ktorú potrebujete. Potom navigáciu vypnite a orientujte sa pomocou tejto snímky. Ušetríte si batériu.

8. Rýchlejšie nabíjanie

Ak potrebujte telefón rýchlejšie nabiť, prepnite ho do režimu offline alebo lietadlo.

9. Pohodlný stojan

910

Ak pozeráte film a nechce sa vám telefón držať v ruke, použite ako stojan dioprtické alebo slnečné okuliare.

10. Nájdete ho v noci

108-800x533

V noci hľadáte telefón, aby ste si mohli posvietiť na cestu do kúpeľne. Ako nájsť v tej tme telefón? Je to jednoduché, nalepte si na rám malú nálepku, ktorá svieti v tme.

11. Úkryt pre hotovosť

1211

Ak sa chystáte na vianočné trhy, alebo na iné miesto, kde sa zhromažďuje viacej ľudí a nechcete si brať peňaženku, využite kryt telefónu. Je to skvelá skrýš pre hotovosť, ktorú si beriete so sebou.

Dnes najobľúbenejšie