Skvelé dekorácie do celého bytu

Ako sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie. Zariadenie bytu alebo domu často pomáha vytvoriť útulnú a prijemnú atmosféru, ktorá dodáva pocit tepla domova. Pokiaľ sa vám ale zdá, že váš byt alebo dom by potreboval dostať nový nádych a pritom úplne nestratiť pôvodnú podobu, dekorácie predstavujú to najlepšie riešenie. Nielenže si môžete domov upraviť presne podľa vašich predstáv, ale na dekorovaní sa môže podieľať celá rodina, malí aj veľkí. Každý si tak príde na svoje.

Cestovateľské steny

Čoraz viac ľudí vyráža do sveta, no s láskou sa vracajú do tepla domova. Zážitky zo zahraničných ciest sú nezabudnuteľné a mali by ste si ich pripomínať tak často, ako je to len možné. Okrem krásnych osobných fotografií, magnetiek či iných vystavených suvenírov, ktoré vám už pri prvom pohľade na ne vyčaria úsmev na tvári, sú nádhernou dekoráciou mapy na stenu v rôznych prevedeniach. Tieto mapy môžu byť vyrobené či už v podobe nálepiek, dekorácií, alebo obrazov z jedného alebo viacerých kusov. Je na vás, či zvolíte mapu čierno-bielu, alebo farebnú, pripomenie vám vaše cesty a motivuje k ďalším dobrodružstvám vo svete.

Tieto nápadité mapy na stenu nie sú len v typickom atlasovom zhotovení s modrými vodnými plochami a jednoduchými kontinentmi. Vyberať môžete aj z rôznych umeleckých motívov, abstraktných vnútorných vzorov či dokonca z kovových konštrukcií v podobe mapy sveta. Na výber máte veľké množstvo, na svoje si príde minimalista i nadšenec extravagantnejších obrazov. U vás doma sa tak budete môcť vybrať kedykoľvek prstom po mape a rozhodovať sa, kam najbližšie povedú vaše túlavé topánky. Pre ozvláštnenie si môžete navštívené alebo vysnívané miesta na mape sami vyznačovať.

Obývačka s nádychom minulosti

Moderne zariadené domácnosti niekedy vyžarujú chladný, neosobný pocit, pretože kusy nábytku a dekorácie nemajú žiadnu históriu a nemáte k nim ani žiadny vzťah. Do interiérov sa oplatí zaradiť aj kúsky, ktoré už majú v sebe kúsok histórie, možno s vami cestujú z domácnosti do domácnosti od detstva, alebo vám niečo pripomínajú. Takými sú retro TV stolíky, ktoré sú síce nové, no vďaka retro dizajnu sa prenesiete v myšlienkach ku svojim starým rodičom, s ktorými ste strávili detstvo, a ktorí nejaký podobný kúsok nábytku mali. Verte, že aj vintage starožitnejší televízny stolík sa bude hodiť do moderne zariadenej domácnosti.

Pri výbere zohľadňujte aj to, koľko úložného priestoru vám tento retro TV stolík ponúkne a akú má nosnosť. Nechcete ho predsa hneď preťažiť a ohroziť jeho životnosť. Pod pojmom retro televízny stolík si nemusíte predstavovať kus nábytku, ktorý je zrelý do múzea, práve naopak. Ide o veľmi moderné prevedenie starého štýlu, ktorý si zamilujete a váš byť či dom získa nielen skvelú dekoráciu, ale aj praktický kus nábytku.

Pohľad do svojich očí

Čo sa týka skvelých a praktických dekorácií do domácností, je ideálne, ak spĺňajú presne obe funkcie. Mali by vám slúžiť, ale aj vás potešiť pri pohľade na ne. Alebo aj do nich! Preto vám dávame tip na okrúhle zrkadlá, ktoré sa hodia na viaceré miesta v domácnostiach, nie len do kúpeľne. Zrkadlo a pravidelný pohľad do neho vám dá pocit výnimočnosti, skontrolujete sa pred zabuchnutím dverí a váš odraz objektívne zhodnotí, či je váš outfit v poriadku. Nepodceňujte výber zrkadla, veď sa do neho pozeráme, či chceme, či nie, viackrát do dňa.

Vybrať okrúhle zrkadlá sa môže zdať jednoduché až do chvíle, pokým neuvidíte všetky možnosti rámov, rôzne štýly a prevedenia. Medzi okrúhle zrkadlá patria aj tie menšie, prenosné. Vďaka nim si najmä ženy dokážu vykonať kompletnú starostlivosť o pleť na dennom svetle pri veľkom okne. Aj tieto zrkadlá sú praktickým doplnkom a na toaletných stolíkoch by nemali chýbať. Niektoré typy zrkadiel ponúkajú aj zväčšovaciu plochu na druhej strane, ktorá si tiež nájde svoje uplatnenie pri zdokonaľovaní líčenia.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie