plny-hrniec_transparent_negativ.png

Šialene dobré a rýchle muffiny plnené nutellou: Tento recept letí svetom a každý ho chce!

Chcete byť tou najlepšou hostiteľkou? Upečte návšteve túto dobrotu a vychvália vás do nebies. Fantastické muffiny s nadýchaným krémovým cestom a plnené nutellou si získajú každého, kto ich vloží do úst.

Chcete byť tou najlepšou hostiteľkou? Upečte návšteve túto dobrotu a vychvália vás do nebies. Fantastické muffiny s nadýchaným krémovým cestom a plnené nutellou si získajú každého, kto ich vloží do úst. Nerobte si plány, že ich odložíte na neskôr. O chvíľu totiž nebude čo odkladať, pretože zmiznú za pár minút. Cesto je krémové, pekne kompaktné a preto vám nutella neklesne.

Potrebujeme:

280 g hladkej múky špeciál

3 vajcia

200 g krupicového cukru

150 ml šľahačkovej smotany izbovej teploty

100 ml slnečnicový olej

1 bal. prášku do pečiva

100 g čokoládových kvapiek

vanilkový extrakt

Nutella

práškový cukor na posypanie

Postup:

Vajcia s cukrom vyšľahajte do peny. Pridajte vanilkový extrakt a vymiešajte. Za stáleho šľahania pri nižšej rýchlosti vlejte olej. Preosejte si múku a zmiešajte s práškom do pečiva. Potom postupne striedavo zašľahávajte do cesta múku a smotanu. Keď máte cesto pekne kompaktné a nadýchané, pridajte čokoládové kvapky. Tie však vmiešajte už len zľahka ručne. Pripravte si formu na muffiny a dávkujte 1 lyžicu cesta, 1 lyžicu nutelly a zase 1 lyžicu cesta. Košíčky nesmú byť naplnené až po horný okraj. Predhrejte si rúru a pečte pri 180 stupňoch cca 35 minút. Po upečení nechajte vychladnúť a posypte práškovým cukrom. Ak chcete, aby vám vydržali krásne mäkké niekoľko dní, dajte ich do uzatvárateľnej dózy.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: giallozafferano

Najlepšie recepty na dnes