plny-hrniec_transparent_negativ.png

Mega chutná RAFFAELLO bábovka s kokosom a bielou čokoládou: Tak fantastická, že ju deti pýtajú aj namiesto torty!

Táto bábovka je naozaj výnimočná, chutí ako drahé Raffaello a u nás doma má taký veľký úspech, že deti ju pátajú aj namiesto naradeninovej torty. Určite skúste, je vynikajúca.

Táto bábovka je naozaj výnimočná, chutí ako drahé Raffaello a u nás doma má taký veľký úspech, že deti ju pátajú aj namiesto naradeninovej torty. Určite skúste, je vynikajúca.

Potrebujeme:

Na cesto:

3 ks bielky

3 lyžice kr. cukor

1 lyžička vanilkový cukor

200 g hladká múka

1 lyžička prášok do pečiva

80 g biela čokoláda

80 g maslo

150 ml mlieka

50 g kokos

2 lyžice kyslá smotana

Krém:

4 lyžice kr. cukor

80 + 30 ml mlieko

2 lyžice smotanový puding

3 ks žĺtky

2 lyžice sušené mlieko

2 lyžičky vanilkový cukor (vanilka)

1 lyžica kyslá smotana

Na koniec – voliteľné:

100 g biela čokoláda

3 lyžice oleja

50 g kokos na posypanie

Postup:

Zo všetkého najskôr si pripravíme vanilkový krém. 80 ml mlieka zmiešame s cukrom a vanilkou, dobre premiešame a dáme variť na mierny oheň.

30 ml mlieka vymiešame so žĺtkami, pridáme kyslú smotanu, pudingový prášok, sušené mlieko a dobre premiešame, aby sme nemali žiadnu hrudku. Túto hmotu tenkým prúdom a za stáleho miešania prilejeme do horúceho mlieka a uvaríme hustý puding. Puding odstavíme a necháme vychladnúť pri izbovej teplote (môžeme prikryť fóliou, aby sa na povrchu nevytvorila koža).

Rúru predhrejte na 180 stupňov a pripravíme si bábovkovú formu (priemer 18 cm, výška 6 cm) a poriadne ju vymastíme maslom a vysypeme múkou, kokosom alebo strúhankou.

Bielu čokoládu rozpustíme spolu s maslom v mikrovlnke alebo na plameni. V druhej miske vymiešame bielky spolu s cukrom do tuhého snehu, pridáme vanilku, preosiatu múku s práškom do pečiva a hmotu spojíme. Pridáme zmes rozpustenej čokolády a masla a metličkou premiešame. Nakoniec pridáme mlieko, kokos a kyslú smotanu.

1/3 cesta nalejeme do formy a pečieme pri teplote 180 st. cca 15-20 minút, potom cesto vyberieme a lyžicou navrstvíme krém tak, aby sa nedotýkal steny formy. Navrstvíme zvyšné cesto a pečieme ďalej pri teplote 180 st. cca 40-45 minút. Po upečení rúru vypení, dvierka pootvoríme a necháme ešte 5 minút bábovku odpočívať.

Potom ju vyberieme a necháme úplne vychladnúť. Až po úplnom vychladnutí ju z formy vyberieme a ozdobíme podľa chuti – môžeme použiť napríklad rozpustenú bielu čokoládu s tukom a následne posypať kokosom, bábovka je však vynikajúca aj bez polevy.

Najlepšie recepty na dnes